230

واکنش بی بی سی به بازداشت یکی از عناصر نفوذ در ایران

2 سال قبل

هم رسانی

   صبری حسین پور، مجری شبکه ضد انقلاب سیمای رهایی ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در نخستین روز از اردیبهشت ماه سال 1395، با انتشار گزارشی در وب سایت اینترنتی خود، در پی بازداشت یکی از مجریان شبکه ی ضد ایرانی " سیمای رهایی " در کشورمان، به بازداشت این عصر نفوذ جریان ضد انقلاب در ایران واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

در پی انتشار اخباری در خصوص بازداشت یکی از مجریان فعال در شبکه ی ضد ایرانی " سیمای رهایی " در کشورمان، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در نخستین روز از اردیبهشت ماه سال 1395، با انتشار گزارشی در وب سایت اینترنتی خود، با پرداختن به این موضوع، به بازداشت این عنصر نفوذ جریان ضد انقلاب به جمهوری اسلامی ایران، واکنش نشان داده است.

بی بی سی فارسی در گزارشی مذکور، با اعلام این که « مجری یک شبکه فارسی زبان در هلند در ایران 'بازداشت شد' »، این گونه می نویسد: « چند وبسایت ایرانی می‌گویند صبری حسن پور، مجری شبکه تلویزیونی فارسی زبان "سیمای رهایی"، مستقر در هلند، پس از سفر به ایران بازداشت شده است.

گفته شده که آقای حسن پور برای دیدار با اعضای خانواده‌اش به ایران رفته بود.

تلویزیون سیمای رهایی برنامه‌هایی در انتقاد از حکومت ایران پخش می‌کرده و مصاحبه‌هایی با چهره‌های منتقد حکومت داشته است.

صبری حسن پور به عنوان سخنگوی گروهی به نام "کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران" نیز معرفی شده است. این گروه به دنبال تشکیل "دولت در سایه" بوده و در عین حال گفته با "هر نوع حمله نظامی به ایران و هر نوع دخالت خارجی در امور داخلی ایران مخالف است".

خبرگزاری ایسنا از قول یک منبع آگاه نوشته است که آقای حسن پور پس از بازگشت به ایران به اهواز، اصفهان و کرج سفر کرده است.

پس از روی کار آمدن حسن روحانی مقام‌های دولتی وعده دادند شرایط را برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور تسهیل می‌کنند.

در دو سال اخیر چندین نفر از فعالان سیاسی و رسانه‌ای پس از بازگشت به ایران بازداشت شده‌اند. »

صبری حسن پور، سخنگوی تشکل غیر قانونی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران و مجری شبکه ضد انقلاب سیمای رهایی (فعال در هلند) که به بهانه ی دیدار با خانواده به ایران سفر کرده بوده است، در حالی بازداشت می شود که بر اساس آن چه یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرگزاری جهان نیوز اعلام داشته است، " وی بارها در سخنانش بر لزوم تغییر نظام جمهوری اسلامی سخن به میان آورده است و در مدت حضور در ایران به شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و کرج سفر کرده است.

صبری حسن پور که از قبل از انقلاب در خارج از کشور به سر می برد، در ادامه صریحا علت تشکیل شبکه ماهواره ای « سیمای رهایی » را ایجاد ارتباط با جامعه ایران و انجام اقدامات لازم با استفاده از اهرم ها و امکانات موجود برای انسجام گروه های معاند و کسب اطلاعات دقیق از داخل کشور بیان می دارد که حضور وی در اهواز، اصفهان، کرج، تهران و... را می توان در راستای همین اهداف دانست. "

حتی از سخنان و نظرات خود این عنصر ضد انقلاب نیز می توان به دلیل سفر وی به ایران و تلاشش برای نفوذ پس برد؛ حسن پور، در یکی از برنامه های خود با تأکید بر این که کنگره ملی ایرانیان با هدف نجات ایران تشکیل شده است، و با دیکتاتور خواندن نظام جمهوری اسلامی ایران، می گوید: « به واقع سال 89 ضرورت تشکیلاتی بنام کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران از آنجا نشأت گرفت که بعد از خیزش سبز، که تعدادی انسان به خیابان ها ریختند و به بهانه "رای من کو" دشمن آزادی (منظور وی نظام جمهوری اسلامی) را به چالش کشیدند به خاطر فقدان رهبری این جنبش شکست خورد و ما از جمع بندی 30 ساله این کنگره را ایجاد کردیم که ضرورتش احساس می شد.جامعه پتانسیل و اهرم های لازم را برای ایجاد تغییر دارد و به دلیل عدم وجود تشکیلات سازماندهی شده هر بار که بر می خیزد به شکست کشیده می شود؛ و این نه بخاطر جنس سرکوب و بی رحمی دشمن آزادی که از مختصات هر دیکتاتور می باشد هست بلکه بخاطر نبود انسجام و عدم شناخت شرایط و ماهیت دشمن آزادی که یک ماهیت غیر متعارف دارد و دور افتادن اپوزیسیون و عدم شناخت از وضعیت جامعه است که باعث می شود نتواند تشکیلات سازی و سازماندهی کند. »

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

9 ساعت قبل