ایران اینترنشنال
241

صفحه ویژه؛ بی‌بی‌سی فارسی دنبال مخاطب جدید

2 سال قبل

هم رسانی

   رزیتا لطفی،مدیر جدید بی بی سی فارسی

سال 1395 برای شبکه بی‌بی‌سی فارسی همراه با تغییرات جدید بوده است. دی‌ماه 94 مدیر این شبکه عوض شد و رزیتا لطفی، باسابقه 19 ساله در این شبکه، مدیر شد.

سال 1395 برای شبکه بی‌بی‌سی فارسی همراه با تغییرات جدید بوده است. دی‌ماه 94 مدیر این شبکه عوض شد و رزیتا لطفی، باسابقه 19 ساله در این شبکه، مدیر شد.

وی پس از اعلام انتخابش به‌عنوان رئیس جدید گفته است که قصد دارد گستره مخاطبان این شبکه و بخش‌های مجازی آن را افزایش دهد...

اولین تغییر جذب مخاطبان غیرسیاسی است!

بی بی فارسی که مخاطبان اصلی خود را قشر سیاسی و علاقه‌مند به مسائل کلان اجتماعی و اقتصادی می‌دانست حالا می‌خواهد سراغ افرادی بروند که علایق دیگری دارند.

 

 برنامه‌های ویژه نوروز شبکه بی‌بی‌سی فارسی نشانه‌ای از این تغییر بود. تأکید ویژه روی مفهوم سرگرمی، دعوت از خوانندگان، جشن و پای‌کوبی و از همه عجیب‌تر حضور مجریان و خبرنگاران سیاسی در یک کلیپ نوروزی با گریم و چهره هجوآمیز.

برنامه‌هایی که تهیه‌شده بود هرروز نوروز هم تکرار شد تا به مخاطب القا کند که ما داریم به‌گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنیم.

برخی معتقدند این‌یک تغییر راهبردی نیست. بلکه یک تکنیک است. سال 1396 انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. این شبکه به دنبال آن است از حالا طیف مخاطبان خود را افزایش دهد تا در ماه‌های مانده به انتخابات بتواند راهبرد اصلی خود را پیش ببرد

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

13 روز قبل