ایران اینترنشنال
25

سی.ان.ان: انصارالله به عربستان حمله خواهد کرد

3 سال قبل

هم رسانی

خبرنگار شبکه سی.ان.ان آمریکا پیش بینی کرد که حوثی ها، طی هفته جاری به عربستان حمله کنند.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، خبرنگار سی. ان. ان گفت: حوثی ها تهدید کرده بودند که اگر به یمن حمله شود، به عربستان حمله می کنند. با رسیدن اواخر هفته خواهیم دید که حوثی ها سعی خواهند کرد به عربستان حمله زمینی کنند.
وی افزود: من پیش بینی می کنم که حوثی ها با موانعی مواجه خواهند شد، اما در برخی از مناطق پیروز خواهند شد، زیرا در سال 2009 وقتی سعودی ها در جنگ یمن دخالت کردند، حوثی ها در مدت 6 تا 7 ساعت توانستند تا عمق 60 کیلومتری خاک عربستان نفوذ کنند.
این در حالی اسکه که ارتش رژیم سعودی با مشارکت 10 کشور از جمله پنج کشورعضو شورای همکاری خلیج فارس (به استثنای عمان) از نیمه شب چهارشنبه حملات خود به مناطق مختلف یمن به ویژه شهر صنعا را آغاز کردند که در جریان آن تاکنون دهها نفر کشته و شماری زخمی شده اند.
سایت یمن پرس در این زمینه اعلام کرد که در این تجاوز همچنین 30 جنگنده اماراتی، 15 جنگنده کویتی، 6 جنگنده مغربی، به همراه کشتی های جنگی کشورهای مصر و پاکستان مشارکت داشتند.
به نوشته این سایت، 150 هزار نیروی نظامی عربستانی (هوایی، دریایی و لجستیکی) در این تجاوز مشارکت دارند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

حسین باستانی از اعضای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی و از حقوق بگیران سرویس جاسوسی انگلیس از جمله افرادی است که همواره در نوشتن مقاله های تخریبی علیه جمهوری اسلامی یکی از فعال ترین افراد محسوب می گردد.

9 روز قبل