251

اذعان بی بی سی بر بحران خودکشی در آمریکا

2 سال قبل

هم رسانی

   قبرستانی قدیمی در ایالات متحده آمریکا ...

بی‌بی‌سی دریکی از نادر گزارش‌هایی که در خصوص واقعیت‌های موجود در ایالات‌متحده‌ی آمریکا منتشر نموده است، با ارائه آمار و اطلاعاتی به وجود بحران جدی خودکشی در این کشور اذعان نموده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارشاتی که اخیرا بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، در حرکتی نادر، به بیان بخشی از واقعیت های تلخ موجود در جامعه ی آمریکا پرداخته و با بیان امار و اطلاعاتی در خصوص افزایش میزان خودکشی ها در ایالات متحده، بر وجود بحرانی جدی در خصوص خودکشی در این کشور، اذعان نموده است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با تأکید بر این موضوع که « 'میزان خودکشی در آمریکا در حال افزایش است' »، این گونه می نویسد: « بنا به یک گزارش جدید میزان خودکشی در آمریکا طی مدت تقریبا سه دهه اخیر به بالاترین سطح افزایش یافته است.

گفته شده که افزایش خودکشی به ویژه در میان مردم سفید پوست سن متوسط مشاهده شده که یک سوم تمام خودکشی‌ها در آمریکا را شامل می شود.

گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از امراض توضیحی در باره دلیل افزایش شدید موارد خودکشی ارائه نکرده است.

با این حال برخی از کارشناسان به افزایش سوء استفاده از داروهای مخدر تجویزی و رکود مالی که در سال ۲۰۰۸ آغاز شد، به عنوان عوامل احتمالی افزایش موارد خودکشی اشاره کرده اند.

این گزارش موارد خودکشی را بر اساس سطح آموزش و پرورش و یا درآمد دسته بندی نکرده، اما مطالعات قبلی نشان داده است که میزان خودکشی میان افراد سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی در حال افزایش بوده است.

اما در گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از امراض که روز گذشته جمعه ۲۲ آوریل (۳ اردیبهشت) منتشر شد، گفته شده میزان خودکشی در آمریکا به ۱۳ نفر در هر صد هزار نفر رسیده که این بالاترین میزان از سال ۱۹۸۶ میلادی بشمار می رود.

در همین حال، موارد قتل و مرگ و میر ناشی از بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی کاهش یافته است. »

این شبکه ی سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز اذعان می کند: « هر چند در گذشته، خودکشی بیشتر از همه میان مردم سفیدپوست شایع بوده اما افزایش اخیر میان این گروه جمعیتی بسیار زیاد است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی، بیش از ۱۴ هزار سفیدپوست با سن متوسط خودکشی کردند.

این رقم دو برابر مجموع خودکشی ها در میان افراد سیاه پوست، اسپانیایی، آسیایی، جزایر اقیانوس آرام، سرخپوستان آمریکا، و بومیان آلاسکا بوده است.

خودکشی تنها میان دو گروه کاهش یافته است: مردان سیاهپوست و همه افراد بالاتر از ۷۵ ساله. »

گزارش اخیر موسسه موسوم به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها (CDC) در ایالات متحده ی آمریکا نشان می دهد که میزان خودکشی در این کشور به بیشترین میزان خود در طی سی سال گذشته رسیده است.

بر اساس گزارشی که شبکه های خبری مختلف از جمله " پرس تی وی " منتشر کرده اند، در گزارش این موسسه ی آمریکایی تأکید شده است که از هر صد هزار نفر سیزده تن خودکشی کردند و این آمار در سال 1999، 10.5 نفر در 100 هزار تن بود؛ بر اساس این آمار، نرخ خودکشی از سال 1999 تا 2014، هر ساله در میانه زنان و مردان از همه رده‌های سنی در این کشور در حال افزایش بوده است که به عبارتی می توان گفت در طول این سال ها بیش از، 24 درصد افزایش یافته است.

این موسسه در بخشی دیگر از گزارش خود نیز با تأکید بر این که " در سال 2014، بیش از 14 هزار فردِ میان‌سال جانِ خود را گرفتند. "، آورده است که به طور خاص، نرخ خودکشی در میان مردان سفیدپوستِ بین 45 تا 64 سال، 43 درصد و در میان زنانِ 45 تا 64 سال، 63 درصد افزایش یافته است.

اما این در حالیست که اوضاع خودکشی در خود انگلیس نیز شرایط چندان مساعدی را نداشته و بر اساس آمارهای منتشر شده تنها به علت مشکلات نظام بهداشت و درمان در این کشور، هر سال بیش از چهارصد نفر در این کشور خودکشی می کنند؛ در نتیجه ی این نارسائی ها در سیستم بهداشت و درمان انگلیس، به طور میانگین از هر چهار فرد بزرگسال، حداقل یک نفر به مشکلات روحی – روانی مبتلا هستند.

به طور کلی نیز آمارها گویای روند افزایشی میزان خودکشی در جامعه ی انگلیس هستند؛ به طوری که بر اساس اطلاعات و گزارشات منتشر شده توسط دفتر آمار ملی در این کشور، میزان خودکشی آقایان در انگلیس در سال 2013 میلادی به بالاترین حد خود از سال 2001 رسیده است که در این سال (2013 میلادی) 6233 فرد بالای 15 سال خودکشی کردند؛ این آمار در نسبت به مدت مشابه سال قبل (2012 میلادی) با افزایش 252 نفری معادل 4 درصد همراه بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

9 ساعت قبل