ایران اینترنشنال
255

واکنش بی بی سی به کاهش محکومیت مبلغ بهائیت

2 سال قبل

هم رسانی

   آتنا فرقدانی، مجرم سیاسی - امنیتی ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی، در پی انتشار اخباری مبنی بر کاهش محکومیت " آتنا فرقدانی " در ایران، به آزادی زودتر از موعد احتمالی این مبلغ بهائیت در کشورمان واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

در روزهای گذشته، اخباری در رسانه های مختلف منتشر شده است که از کاهش مدت محکومیت " آتنا فرقدانی "، مجرم سیاسی – امنیتی زندانی در کشورمان به 18 ماه حبس خبر می دهند.

در پی انتشار این اخبار، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی نیز به سرعت وارد عمل شده، و در شرایطی که از چندین جهت این مجرم برای این شبکه و مدیران پشت پرده اش دارای اهمیت می باشد، به خبر آزادی زودتر از موعد وی در کشورمان، واکنش نشان داده است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با اعلام این که « حکم حبس آتنا فرقدانی 'به ۱۸ ماه کاهش داده شد' »، این گونه می نویسد: « وکیل آتنا فرقدانی، کاریکاتوریست ایرانی،‌ به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که موکل او به زودی آزاد خواهد شد.

محمد مقیمی روز دوشنبه به این خبرگزاری گفت که دادگاه تجدید نظر حکم ۹ سال و ۹ ماه زندان خانم فرقدانی را به ۱۸ ماه تخفیف داده و او "به زودی آزاد خواهد شد."

آقای مقیمی گفت که تاریخ دقیق آزادی موکل او هنوز مشخص نیست. »

این شبکه ی سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز با تأکید بر کاریکاتوریست بودن این مجرم و هنرمند بودن وی و بدون هیچ اشاره ای به جرایم واقعی اش، ادامه می دهد: « آتنا فرقدانی هنرمند نقاش و کارتونیست منتقد، فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه الزهرا است، که در ارتباط با کاریکاتوری در اعتراض به طرح پیشنهادی مجلس که حق کنترل موالید و حقوق زنان را در ایران محدود می‌ کرد، از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد منع و بعد زندانی شد.

حکم زندان او در ژوئن ۲۰۱۴ تایید شد.

آن حکم با اعتراض های بین المللی مواجه شده بود. در آخرین مورد در ماه فوریه "شبکه بین المللی دفاع از حقوق کارتونیست ها" در نامه‌ ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور ایران از او خواست برای کمک به آزادی این کاریکاتوریست ایرانی با قوه قضاییه گفت ‌و گو کند.

آن گروه خطاب به آقای روحانی نوشت: "ما امیدواریم که شما بتوانید قوه قضاییه را قانع کنید تا حکم مجازات را در دادگاه تجدید نظر عوض کند، و محکومیت و مجازات او را کنار بگذارد تا او فورا آزاد شود و نزد خانواده اش برگردد."

سازمان ملل و سایر سازمان های حقوق بشری خانم فرقدانی را زندانی وجدان می دانند که به خاطر استفاده مسالمت آمیز از حق آزادی بیان پشت میله های زندان است.

"شبکه بین المللی دفاع از حقوق کارتونیست ها" در ماه اوت گذشته جایزه‌ شجاعت را به خانم فرقدانی اهدا کرده بود. »

اما همانطور که در ابتدای این گزارش نیز بیان گردید، " آتنا فرقدانی " از چندین جهت، مورد توجه خاص شبکه ی فارسی زبان بی بی سی قرار داشته و دارد؛ از طرفی همانند دیگر ابزارهای رسانه ای غربی و رسانه های ضد ایرانی فعال، این مجرم به دلیل فعالیت غیر قانونی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و بهانه سازی برای این گونه رسانه ها، همواره مواد خام لازم برای پیگیری اهداف ضد ایرانی آنان و فضاسازی هایشان علیه کشورمان را فراهم نموده است و در نتیجه کاملا قابل درک است که از این نظر برای امثال بی بی سی با اهمیت بوده و آزادی هر چه زودتر آن باعث خوشحالی شان باشد.

از طرف دیگر، همانطور که در گزارش های پیشین نیز بارها به ان پرداخته ایم، " آتنا فرقدانی " ارتباطی نزدیک با جامعه بهائیت در کشورمان و خارج از کشور داشته و به عنوان مبلغی فعال برای این فرقه ی شیطانی تلاش های بسیاری را انجام داده است که در نتیجه با توجه به این واقعیت که بهائیت هم با دوست انگلیس و خاندان سلطنتی این کشور و هم با مجموعه ی بی بی سی ارتباطی دوستانه و بسیار نزدیک داشته و به عبارتی از حامیان اصلی این شبکه به حساب می آید، از این منظر نیز طبیعی است که بی بی سی نیز به وی توجهی ویژه داشته و از کاهش محکومیت این مجرم و آزادی زودتر از موعدش راضی باشد.

"آتنا فرقدانی" علاوه بر تأمین خوراک لازم برای رسانه های ضد ایرانی مانند بی بی سی و همچنین بهره برداری از هنر در جهت فعالیت ها و اهدافی غیر قانونی و ضد ایرانی، فعالیت آشکار و پر رنگ در جریان فتنه ی پس از انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری کشورمان در سال 1388 که در این موضوه می توان وی را به عنوان یکی از اصلی ترین نقش آفرینان آشوب های خیابانی این دوره و از برنامهریزان و همکاران اصلی جنبش خائن سبزها به حساب آورد و ...، ارتباط نزدیک با بهائیان و تبلیغ این فرقه ی ساختگی انگلیس ها را نیز در پرونده ی خود دارد که در جای خود بسیار با اهمیت است.

وی در پی ارتباط پدرش با خانواده ای بهائی و از سوی دختر آن خانواده جذب این فرقه شده و پایش به جلسات محرمانه ی هفتگی این فرقه ی ضالّه باز شده است. این دختر جوان که به راحتی فریب سیاست های نرم و زیرکانه ی بهائیان را خورده است، با گذشت زمان بیشتر به گرداب این گروه وارد شده و پس از مدتی به عاملی برای فعالیت های هدفمند بهائیان در کشورمان تبدیل شده است که حتی تبلیغات گسترده ای نیز برای آن ها انجام داده است؛ همانطور که خودش در جایی تأکید کرده است به دلیل دوستی و رابطه ی نزدیک با بهائیان، جلسات هفتگی و محرمانه ی این فرقه را از طریق پیامک به دیگران اطلاع رسانی می کرده است. "فرقدانی" در همین راستا، نقشی بسزا در طرح ریزی و برگزاری تجمعات غیر قانونی اعضای این فرقه در سال های 1389، 1392 و 1393 داشته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

حسین باستانی از اعضای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی و از حقوق بگیران سرویس جاسوسی انگلیس از جمله افرادی است که همواره در نوشتن مقاله های تخریبی علیه جمهوری اسلامی یکی از فعال ترین افراد محسوب می گردد.

9 روز قبل