ایران اینترنشنال
262

جواب آرام به ایران هراسی بی‌بی‌سی

2 سال قبل

هم رسانی

   02:26

مذاکرات صلح یمن در کویت در حال برگزاری است و واسط بین طرف‌های مذاکره اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن است.

بی‌بی‌سی معمولاً در پوشش مذاکرات یمن چندان تمایلی نداشته است. در یک سال گذشته با حمله آشکار سعودی‌ها به خاک یمن رسانه‌های غربی نمی‌توانستند بهانه‌ای حتی به‌ظاهر منطقی برای این حملات بیابند بنابراین سعی کردند چندان آن را پوشش ندهند تا هم عربستان راضی باشد و هم بالاخره ملت یمن تسلیم‌شده و اوضاع عوض شود.

 

بی‌بی‌سی فارسی فقط زمانی که سعودی‌ها از دخالت ایران در یمن صحبت می‌کردند روغن ماجرا را زیاد می‌کردند و با شگردهای مختلف تلاش داشت، انصار الله را نیروی ضد مردم نشان دهند.

 

هم‌زمان با گفتگوهای صلح در کویت، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی هم به آنجا رفت و توانست با اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده سازمان ملل گفتگو کند.

در این گفتگو بسیار تلاش شد که همان شیوه ایران هراسی ادامه پیدا کند. اما دیپلمات کارکشته مقابل خبرنگار بی‌بی‌سی کم نیاورد و در دامن بی‌بی‌سی گرفتار نشد.

سؤال‌های خبرنگار بی‌بی‌سی در مورد ایران و جواب نماینده سازمان ملل را بشنوید:

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

13 روز قبل