27

اردوغان: ایران باید از یمن خارج شود

3 سال قبل

هم رسانی

   رجب طیب اردوغان در گفتگو با فرانس 24؛

قصد ایران از بیرون کردن داعش از منطقه تنها گرفتن جای آن است. من قبلاً هم گفته ام که حملات هوایی ائتلاف را ناکافی می دانم.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه روز پنج شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس 24 (France24) گفت: «ترکیه از بیرون راندن شبه نظامیان شیعه در یمن به رهبری عربستان حمایت می کند.»

بنا به گزارش فرانس 24، اردوغان در این مصاحبه اظهار داشت: «آنکارا ممکن است از تشکیلات نظامی که ظرف دیشب در یمن به رهبری عربستان ایجاد شد، حمایت لجستیکی کند.»

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی رهبری ائتلافی شامل اکثر کشورهای خلیج [فارس] به همراه مصر، سودان، مراکش و اردن را که برای بیرون راندن شبه نظامیان شیعه حوثی تشکیل شده برعهده گرفته است.

شبه نظامیان حوثی کنترل بخش هایی از یمن بعلاوه صنعا پایتخت این کشور را به دست گرفته اند و رئیس جمهور یمن را مجبور به فرار کرده اند.
اردوغان به فرانس 24 گفت: «ما از مداخله عربستان سعودی حمایت می کنیم. ترکیه ممکن است بسته به تحول شرایط، پشتیبانی لجستیکی را در نظر بگیرد».
اردوغان همچنین در ارتباط با حوثی ها که به طور گسترده ای برخوردار از حمایت ایران دانسته شده، گفته است: «باید به همراه گروه های تروریستی فعال در یمن شامل شاخه القاعده موسوم به القاعده فی جزیرة العرب از این کشور خارج شوند.»
اردوغان افزود: «ایران و گروه های تروریستی باید [از یمن] خارج شوند.»
اردوغان در ادامه با ادعای بلندپروازی‌های ایران در عراق و ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا گفت: «هدف ایران افزایش نفوذ خود در عراق است. قصد ایران از بیرون کردن داعش از منطقه تنها گرفتن جای آن است. من قبلاً هم گفته ام که حملات هوایی ائتلاف را ناکافی می دانم. برای غلبه بر داعش مداخله زمینی الزامی است.»
اردوغان همچنین گفت: «داعش ارتباطی با اسلام ندارد و یک دولت نیست. داعش یک گروه تروریستی است.» مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌های متناقض خود، با هم از تروریستی خواندن انفجار اخیر در چابهار خودداری می‌کند.

5 روز قبل