ایران اینترنشنال
289

بی‌بی‌سی با دست پس میزند با پا پیش می‌کشد

2 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ

ترامپ با به دست آوردن پنجاه‌وچهار ممیز دودهم درصد آرا در برابر سی‌ودو ممیز هشت‌دهم برای تد کروز و ده درصد برای کیسیک، توانست پیروز ایالت ایندیانا شود و آرای حزبی را از آن خود کند.

رئیس حزب جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست. هم‌زمان تد کروز از نامزدهای انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان از رقابت انتخابات ریاست جمهوری کنار کشید. پیش‌ازاین دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا پیروز ایالت ایندیانا شد. 

ترامپ با به دست آوردن پنجاه‌وچهار ممیز دودهم درصد آرا در برابر سی‌ودو ممیز هشت‌دهم برای تد کروز و ده درصد برای کیسیک، توانست پیروز ایالت ایندیانا شود و آرای حزبی را از آن خود کند.
میلیونر نیویورکی که هیچ‌گاه منصبی دولتی نداشته است به‌صورت مداوم از پیش‌بینی‌های تحلیلگران مبنی بر اینکه مبارزات انتخاباتی وی سرانجام مطلوبی نخواهد داشت، انتقاد کرده است. وی تاکنون علی‌رغم اظهارات جنجال‌برانگیز موفق عمل کرده است.
ترامپ پس از کناره‌گیری تد کروز رقیب اصلی‌اش از گردونه انتخابات آمریکا و پس از پیروزی در انتخابات درون‌حزبی در ایالت ایندیانا ضمن تشکر از طرفدارانش گفت: «امروز روزی باورنکردنی است. من هرگز چنین روزی را تجربه نکرده‌ام. ما آمریکا را بار دیگر به کشوری باعظمت تبدیل خواهیم کرد. در ابتدا گفته می‌شد من بیست درصد از نامزدهای دیگر حزبم، شانس کمتری برای پیروزی دارم اما حالا اوضاع کاملاً متفاوت شده است. ما به پیروزی بسیار بزرگی دست‌یافته‌ایم. ما باید به پیروزی برسیم. کشور ما باید به پیروزی برسد. ما مدت‌های بسیار طولانی است که همواره بازنده‌ایم. نیروی نظامی ما بازنده است زیرا نمی‌توانیم گروه (تکفیری-صهیونیستی) داعش را شکست بدهیم. ما در عرصه تجارت و مرزها نیز بازنده بوده‌ایم. ما در همه حوزه‌ها بازنده بوده‌ایم؛ اما دیگر بازنده نخواهیم بود. ما پیروز خواهیم شد و به پیروزی‌های بزرگی دست خواهیم یافت.»

اما در این میان رسانه‌ها در دنیا واکنش‌های متفاوتی داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به واکنش‌های متفاوت رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی اشاره کرد بی‌بی‌سی از طرفی سعی می‌کند که فاصله خود با ترامپ را حفظ و ژست دموکرات به خود بگیرد اما درعین‌حال این شبکه به‌نوعی اقدام به تبلیغ برای این بسازبفروش آمریکایی می‌کند. این شبکه پس از نهایی شدن دونالد ترامپ به‌عنوان کاندیدای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این شبکه در برنامه و مطالب متعدد به معرفی ویژه این شخص پرداخته است این نشان می‌دهد که این شبکه در تلاش است و این نشان می‌دهد که بی‌بی‌سی نه‌تنها برخلاف آن چیزی که نشان می‌دهد که مخالف ریاست جمهوری وی است بلکه از تکیه زدن وی بر صندلی ریاست کاخ سفید آن‌چنان ناراحت هم نیست. البته تجربه ثابت کرده که از بعد جنگ جهانی دوم انگلیسی‌ها در تمام مقاطع از سیاست‌های آمریکا در دنیا تبعیت کند و شاید نمود آن را بتوان در همراهی بلر نخست‌وزیر سابق انگلیس با بوش جمهوری‌خواه در جنگ علیه مردم عراق آن‌هم به دلایل دروغین وجود سلاح‌های کشتارجمعی در این کشور دانست؛ که نتایج آن را امروز در تولد داعش می‌توان مشاهده کرد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

14 روز قبل