ایران اینترنشنال
293

تجلیل از رضا پهلوی به سبک بی‌بی‌سی

2 سال قبل

هم رسانی

   02:31

شبکه بی‌بی‌سی فارسی خیلی تلاش دارد که نشان دهد که مانند شبکه "من و تو " مستقیماً طرفدار حکومت پهلوی و حامیانش نیست. اما بارها از رضا پهلوی، دعوت کرده تا در استودیو نظرات خودش رو بگوید و به‌عنوان عنصری ظاهراً فعال دیده بشود.

این هفته هم در امریکا نشست جمهوری خواهان در حمایت از اسراییل برگزار شد. گروهی از تندروها و مخالفان توافق هسته‌ای و افرادی که بارها اعلام کرده بودند باید به ایران حمله اتمی شود.

خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی به این همایش رفته بود تا مثلاً حاشیه‌های انتخابات امریکا و طرفداران ترامپ بگوید. اما نیمی از گزارش او به مهمان ویژه این مراسم اختصاص داشت. رضا پهلوی در این جشن تقدیر شد و او مواضع ضد ایرانی خود را تکرار کرد.

بهمن کلباسی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی، با او گفتگو کرد و به‌طور زیرکانه سعی کرد نشان دهد رضا پهلوی، یکی از فعال‌ترین افراد درزمینه‌ی آزادی بیان و دموکراسی در ایران است.

اما نکته جالب ماجرا آن بود بی‌بی‌سی تلاش کرد بگوید رضا پهلوی، مانند جمهوری خواهان تندرو، فکر نمی‌کند. درحالی‌که فرزند محمدرضاشاه از برگزارکنندگان مراسم جایزه نفیسی هم گرفت و مورد تائید آن‌ها قرار گرفت.

گزارش بی‌بی‌سی فارسی از امریکا در نوع جالب بود. 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

حسین باستانی از اعضای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی و از حقوق بگیران سرویس جاسوسی انگلیس از جمله افرادی است که همواره در نوشتن مقاله های تخریبی علیه جمهوری اسلامی یکی از فعال ترین افراد محسوب می گردد.

9 روز قبل