ایران اینترنشنال
294

بی‌بی‌سی و خاله‌زنک‌بازی‌های این روزهایش

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی فارسی

یادداشتی که از زبان ایرانیان نگاشته می‌شود خطاب به خاله‌زنک‌هایی که نام خود را رسانه‌ی بی‌طرف می‌گذارند

اخیراً گزارشی را بی‌بی‌سی منتشر کرد مبنی بر به سخره گرفتن رهنمودهای رهبری ایران توسط مردمش.

سؤال ما ایرانیان از بی‌بی‌سی بی‌طرف دلسوز! این است:

چرا وقتی یک مقام بلندپایه مانند مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران، دل‌نگران سبک زندگی مردمش می‌شود و در حیطه‌ای که سال‌های سال است که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به افراد مرتبط تذکر می‌دهد و گوش شنوایی پیدا نمی‌شود، با مردمش صمیمانه و پدرانه سخن می‌گوید و در مسائلی که وظیفه ندارد تذکر دهد، از جایگاه خود پایین‌تر می‌آید و کار باقی ارکان اجتماعی مانند آموزش‌وپرورش، صداوسیما و ... برای نجات مردمش از جهل، انجام می‌دهد و خودش یک‌تنه هم معلم می‌شود و هم رسانه، از آن‌طرف دنیا رسانه‌ای که سراپا ادعای بی‌طرفی دارد خونش به جوش می‌آید و گمان می‌کند این داستان خنده‌داری است که باید به مردم ایران بقبولاند که مردم به این جملات بخندید. اگر مخاطب این شیرین‌کاری‌های بی‌بی‌سی فردی با اطلاعات اجتماعی ناقص هم باشد به‌خوبی درمی‌یابد که این قبیل تذکرات ریز رهبر ایران بیش از آن‌که طنزآمیز باشد و عده‌ای را بخنداند شبیه یک تراژدی دردناک است.

به‌راستی کجای این قصه خنده‌آور است؟ قصه‌ی پدری سالخورده که باید جور خیلی‌ها را بکشد؟ و پا را از حد وظایفش فراتر بگذارد و انرژی و وقت و جایگاهش را خرج بی‌توجهی‌های دیگران کند.

چرا آن‌قدر بی‌بی‌سی دل‌نگران این دل‌نگرانی‌هاست که می‌نشیند و به جمع‌آوری نظرات افرادی می‌پردازد که هر جمله و هر شخصی را تبدیل به طنز می‌کنند که البته تعدادشان کم هم نیست اما آن‌قدرها زیاد هم نیست که رسانه‌هایی امثال بی‌بی‌سی و صاحبانش خواب‌نما شوند که لابد محبوبیت رهبری ایران برای ملت هشتادمیلیونی ایران کم شده است که این هشتک‌ها در فضای مجازی دیده می‌شود و لابد ملت ایران هیچ ارزشی برای وطنشان و پیشرفتشان و رهبرشان قائل نیستند؟

آیا واقعاً می‌توان حتی در مورد یک خانواده‌ی کوچک و روابط پدر و فرزندان آن خانواده به این سادگی قضاوت کرد که عده‌ای بیرون گودنشسته‌اند و در مورد کشوری به عظمت ایران و رابطه‌ی مردم و رهبرش داستان‌سرایی می‌کنند؟

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

8 روز قبل