ایران اینترنشنال
298

پناهجویان قربانی شده ؛ نظرات شما

3 سال قبل

هم رسانی

   گورهای بی نام و نشان پناهجویان

بی بی سی فارسی در گزارشی اعلام کرده دست کم ۱۲۰۰ مهاجر به اروپا که هنگام عبور از دریای مدیترانه غرق شدند، بدون تعیین هویت به خاک سپرده شده‌اند. بی ‌بی‌ سی دست ‌کم هفتاد گورستان در ترکیه، یونان وایتالیا شناسایی کرده که مردان، زنان و کودکان غرق شده را در خود جای داده، بدون اینکه نام و نشان آنها مشخص باشد.
تلویزیون بی بی سی فارسی مضمون برنامه ی "نوبت شما" را به پناهجویان غرق شده در مدیترانه اختصاص داده که هنگام مهاجرت جان خود را از دست داده اند . مردم بی گناهی که تعدادشان دست کم به 1200 نفر می رسد در هنگام عبور از دریای مدیترانه جان باخته اند اما نام و نشان موثقی از آن ها وجود ندارد . این پناه جویان اغلب اهل سوریه هستند و به امید دستیابی به " امنیت " رهسپار کشورهای اروپایی می شوند.

به نظر شما چه دلایلی وجود دارد که شخصی وطن و خانه اش را رها کرده و تن به مهاجرت دهد؟

برخی کارشناسان بر این باوراند که داعش دست ساخته ی آمریکا و انگلیس است و وظیفه اش ضربه زدن به مسلمانان است ؛ از طرفی اشتباه قربانیان در پناه بردن به دامان دشمن چنین فجایعی را ببار آورده ؛ یعنی روش دیگری که برای ضربه زدن در پوشش ترحم اتخاذ کرده همین شکل قربانی گرفتن است. آمارهای اعلام شده توسط رسانه های غربی نشان می دهد که در دو سال گذشته بیش از هشت هزار پناهجو صرفا در مدیترانه غرق شده و بسیاری از آن ها نیز مفقود گشته اند . همین آمار نگرانی ها را در خصوص تعمدی بودن این حوادث بیشتر کرده که احتمال می رود قتل عام هشت هزار نفر در مدیترانه اتفاقی نباشد.

طبق اعلام رسمی رسانه های اروپایی، مهاجرانی که از مدیترانه جان سالم به در می برند نیز با برخوردهای خشن مرزداران و وضعیت اسف بار کمپ های پناهنده ها روبرو هستند .

به نظر شما چه ساز و کاری باعث وقوع چنین وضعی شده است؟ آیا به نظر شما ارتباطی هست بین سه کلیدواژه ی "هشت هزار قربانی در مدیترانه"، "داعش" و "کشورهای اروپایی" ؟

شما می توانید از طریق همین صفحه نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید .
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

8 روز قبل