ایران اینترنشنال
305

دولت لایحه تقسیمات کشوری را تقدیم مجلس می‌کند

3 سال قبل

هم رسانی

   حجت‌الاسلام مجید انصاری -معاون پارلمانی رئیس جمهور

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: من از الان به طور روشن نمی‌توانم در زمینه استقلال جنوب کرمان اظهارنظر کنم، اما دولت لایحه کلی تقسیمات کشوری را تقدیم مجلس شورای اسلامی جدید خواهد کرد.
به گزارش بی بی سی پرشین به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، حجت‌الاسلام مجید انصاری شامگاه سه‌شنبه در حاشیه سفر به شهرستان جیرفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از میهمان‌نوازی مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد تشکر می‌کنم.

وی بیان داشت: موضوع فروش محصولات کشاورزی را دو هفته قبل در هیأت دولت مطرح کردم و اختصاص به جنوب استان کرمان ندارد و در خوزستان و برخی از استان‌های جنوبی هم مشکل فروش محصولات کشاورزی وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: دولت یک بسته سیاستی جامع برای رفع ریشه‌کنی و ساختاری این مشکل دارد که شامل تغییر الگوی کشت، بازاریابی و هموار کردن صادرات محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه است.

وی با بیان اینکه دولت یک بسته جامع از سیاست‌های مختلف دارد، ابراز داشت: امیدواریم در میان‌مدت بتوانیم، مشکل را برای همیشه رفع کنیم و این مسأله قبل از انقلاب هم وجود داشته است و مربوط به دوره کنونی نیست.

انصاری افزود: دولت با مدیریت واردات و جلوگیری از واردات محصولات که در کشور وجود دارد و مورد تأکید مقام معظم رهبری هم بوده است، حمایت خود را از بخش کشاورزی و صنعت انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: می‌توانم به مردم اطمینان دهم، این مسأله با تدابیری که اتخاذ شده است به تدریج و ریشه‌ای برطرف خواهد شد، البته برای کوتاه مدت باید حمایت‌هایی از کشاورزان انجام دهیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سؤوال خبرنگاری در زمینه استقلال منطقه جنوب کرمان عنوان کرد: مدت‌ها مسأله تقسیمات کشوری متوقف شده است به دلیل اینکه ما باید قانون جامع این موضوع را تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم که بر اساس این قانون جامع مواردی که ضرورت دارد، تقسیماتی صورت گیرد، انجام شود.

وی بیان داشت: من از الان به طور روشن نمی‌توانم در زمینه استقلال جنوب کرمان اظهار نظر کنم، اما دولت لایحه کلی تقسیمات کشوری را تقدیم مجلس شورای اسلامی جدید خواهد کرد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

11 روز قبل