ایران اینترنشنال
313

اندر حکایت بی‌بی‌سی و فرزاد حسنی

3 سال قبل

هم رسانی

   فرزاد حسنی

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی گزارشی کوتاه از برنامه‌ی فرزاد حسنی، یعنی " اکسیر " منتشر کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی، در توضیح مختصری واقعه‌ای را که در این برنامه رخ‌داده، شرح داده است و به این نکته اشاره‌کرده است که توهین فرزاد حسنی به یکی از افراد حاضر در برنامه سروصدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده است.

این در حالی است که پس‌ازاین سروصداها و جنجال‌های فضای مجازی، برنامه‌ی "مردم چی می گن؟ " با حضور خود فرزاد حسنی و فردی که مورد توهین ظاهراً قرارگرفته بود به‌طور زنده روی آنتن رفت و دران برنامه فرزاد حسنی با احترام با ایشان روبوسی و عذرخواهی کرد و توضیحاتی را در مورد تمرینی بودن آن برنامه داد.

نکته‌ای که نباید از آن غافل شد این است که در همه‌ی تلویزیون‌ها در سراسر دنیا ممکن است ازاین‌دست اشتباهات یا حتی بی‌ادبی و توهین رخ دهد، ولی آنچه حائز اهمیت است این است که یک رسانه‌ی ملی آن‌قدر برای احساسات و عواطف مردمش ارزش قائل باشد که به‌سرعت عذرخواهی کند؛ که این اتفاق یکی دو روز بعدازاین برنامه در صداوسیمای ایران رخ داد و بارها و بارها مردم شاهد انصاف و احترام صداوسیما بوده‌اند.

حال نکته قابل‌ذکر این است که هدف بی‌بی‌سی از پررنگ کردن این مسائل و یا سطح پایین نشان دادن برنامه‌هایی که برای تفریح و شادمانی جوانان ایرانی در تلویزیون ایران ساخته می‌شود چیست؟ چرا در پایان همین یادداشت فقط در حد یکی دو جمله به برنامه‌ی پرطرفدار" دورهمی " که ساخته‌ی مهران مدیری یکی از طنزپردازان محبوب جوانان است اشاره می‌کند؟

و در پایان خیلی عجیب به نظر می‌رسد که بی‌بی‌سی پرونده تجاوز و کودک‌آزاری مجریان خود را رها کرده درحالی‌که همچنان پرونده آن‌ها مفتوح است و به سراغ مجریانی آمده که اتفاقاً جز مجریان روشن‌فکر صداوسیما می‌باشند. به نظر هدف بی‌بی‌سی حمله به یک شخص نیست، بلکه حمله به‌کل صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

11 روز قبل