ایران اینترنشنال
315

بی‌بی‌سی فارسی مدافع محیط زیست می شود

3 سال قبل

هم رسانی

   لئوناردو دی کاپریو تصویری از دریاچه ارومیه را در اینستاگرام خود، منتشر کرد

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی گزارشی از ابراز نگرانی آقای لئوناردو دیکاپریو در مورد کم آب شدن دریاچه‌ی ارومیه در سایت خود منتشر کرده است و عکسی از صفحه‌ی اینستاگرام این بازیگر هالیوودی به گزارش خود ضمیمه کرده است.

به‌راستی این سؤال بزرگی است که چند هزار لایک صفحه‌ی شخصی آقای دی کاپریو مهم‌تر است یا دل‌نگرانی و سرمایه‌گذاری‌های وسیع برنامه‌هایی پرطرفدار مثل خندوانه و زحمت‌های همه‌روزه‌ی یک هنرمند فارسی‌زبان مانند رامبد جوان در عرصه محیط‌زیست که بارها و بارها در این برنامه تذکر داده‌شده که مقادیر زیادی از سرمایه و وقت متصدیان این پروژه و کمک‌های مردمی کمپین "قطره- قطره" صرف بهتر شدن حال محیط‌زیست می‌شود؟

به‌راستی بی‌بی‌سی فارسی به چه نکاتی اهمیت می‌دهد؟ به آقای دی کاپروی مدافع محیط‌زیست و چند هزار لایکش یا به بزرگ‌ترین کمپین محیط‌زیست ایران یعنی کمپین " قطره‌قطره " که اعضای آن را یک جمعیت میلیونی از ایرانیان تشکیل می‌دهد؟

آیا این‌گونه گزارش‌های بی‌بی‌سی فارسی نادیده گرفتن زحمات و دلسوزی‌های هنرمندان ایرانی و به‌نوعی توهین به ایشان محسوب نمی‌شود؟ و از همه مهم‌تر آیا آن‌قدر مردم ایران نسبت به محیط‌زیست و محیط‌بانی و کمپین‌های مختلف آن بی‌اطلاع‌اند که از آن سر دنیا ابراز تأسف یک بازیگر هالیوودی در مورد دریاچه‌ی ارومیه مهم و ارزشمند جلوه می‌کند؟

این‌گونه گزارش‌های بی‌بی‌سی فارسی گاهی توهین به شعور مردم ایران تلقی خواهد شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

11 روز قبل