ایران اینترنشنال
316

تلاش بی بی سی علیه سیستم آموزشی ایران

2 سال قبل

هم رسانی

   فساد اخلاقی گسترده در مدارس غرب

شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی دریکی از گزارش‌های اخیر خود، با پرداختن به خبری حاشیه‌ای در خصوص شنیده‌هایی مبنی بر وقوع یک واقعه‌ی نادر و تلخ دریکی از مدارس کشورمان، از این موضوع برعلیه سیستم آموزشی کشورمان بهره‌برداری نموده است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

در پی انتشار اخباری نصفه و نیمه و غیرقابل اثبات در خصوص وقوع یک واقعه‌ی تلخ دریکی از مدارس کشورمان و واکنش برخی مسئولین آموزش‌وپرورش ایران به این موضوع، شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی تلاش کرده است تا با بهره‌برداری از آن، برای فضاسازی علیه سیستم آموزشی کشورمان تلاش نماید.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش مذکور که نوزدهم اردیبهشت‌ماه 1395 بر روی وب‌سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، می‌نویسد: «  در پی انتشار گزارشی در مورد آزار و اذیت یک دانش‌آموز ۹ ساله توسط معلمش در روستایی در استان زنجان در ایران، اداره کل آموزش‌وپرورش این استان گفته است که صحت این گزارش تحت بررسی است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، علی بیات، مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان زنجان با اعلام اینکه در جریان کامل پرونده نیست، گفت: " ظاهراً تا آنجا که می‌دانم تجاوزی صورت نگرفته است. آموزش‌وپرورش خود را حافظ حقوق کلیه دانش‌آموزان و معلمان می‌داند و از همه ابزارهای قانونی خود جهت استیفای حقوق آن‌ها استفاده می‌کند. "

آقای بیات گفته است که آموزش‌وپرورش پیگیر مراحل قانونی این پرونده و منتظر اعلام نظر مراجع قضایی است تا پس از اطلاع از صحت‌وسقم این ادعا، با آن برخورد کند.

او گفته است که معلمی که در گزارش مذکور به او اشاره‌شده در بازداشت نیست و از کار هم منع نشده است. »

این شبکه‌ی سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز می‌آورد: « روزنامه " مردم نو "، یک روزنامه محلی زنجان روز ۱۳اردیبهشت‌ماه گزارشی درباره " تجاوز یک معلم به دانش‌آموز ۹ ساله دریکی از مدارس روستای قره محمد زنجان " منتشر کرد. در این گزارش به نقل از مادر و دایی این دانش‌آموز آمده بود: " این دختر مدت‌ها توسط این فرد مورد آزار و اذیت جسمی و روحی بوده، اما از ترس تهدیدها و آبروریزی احتمالی لام تا کام حرفی به زبان نیاورده است. "

بر اساس این گزارش، موضوع به رئیس پاسگاه نیروی انتظامی منطقه اطلاع داده می‌شود و قاضی در جریان قرار می‌گیرد. این دانش‌آموز برای معاینات به پزشکی قانونی فرستاده‌شده و دستور بازداشت معلم صادر می‌شود. اما پس از بررسی قضایی پرونده، این معلم به قید ضمانت آزادشده است.

دایی این دانش‌آموز در ۱۴اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا گفت: " معلم حدود یک ماه فیلم‌های ممنوعه به دختر‌ها نشان‌ می‌داد و بعدازآن دو دانش‌آموز دخترش (دخترخواهرم و دانش‌آموز دختر دیگری که کلاس دوم بوده) را جداگانه به دفتر فراخوانده و مورد آزار و اذیت قرار داده و ظاهراً با ۱۱ دانش‌آموز پسرش کاری نداشته است. معلم مدرسه که متأهل است، بچه‌ها را تهدید کرده بود اگر دراین‌باره حرفی بزنند، آن‌ها را کتک می‌زند. " »

اما در شرایطی این خبر با بزرگنمایی خاصی توسط بی‌بی‌سی فارسی مورد انتشار قرار می‌گیرد که در صورت صحت آن‌که همچنان در حال بررسی بوده و اثبات نشده است نیز، همچنان به‌عنوان رفتار و جرمی نادر در سطح مدارس کشورمان شناخته می‌شود که به همین دلیل نیز اصلاً قابل‌پذیرش نبوده و شدیداً چه توسط مردم و چه توسط دولت و مسئولین کشورمان موردانتقاد و اعتراض قرارگرفته است.

اما در طرف مقابل، فساد اخلاقی و تجاوزات جنسی در سطح مدارس غربی، به‌ویژه در انگلیس و ایالات‌متحده‌ی آمریکا به‌شدت رایج و به‌طور پرتعداد قابل‌مشاهده است و به همین دلیل نیز به رفتاری معمول در آن جامعه تبدیل‌شده و ازاین‌رو چندان عکس‌العمل قابل قبولی از طرف مردم و حتی مسئولین و نهادهای دولتی این کشورها به خود نمی‌بیند.

تنها دریکی از این نمونه‌های پرتعداد در انگلیس، " کیت کاوندیش کولسون " نامی کاملاً آشنا بوده که لرزه بر اندام بسیاری از دانش‌آموزان در این کشور می‌اندازد؛ این معلم زن‌71 ساله که دریکی از معروف‌ترین مدارس این کشور زبان تدریس می‌کرده است که دانش‌آموزان خانواده‌های ثروتمندی نظیر " دیوید بکهام " بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال انگلیس در آن تحصیل می‌کرده‌اند،در بین سال‌های 1973 تا 1975 میلادی، دانش‌آموزان 8 تا 13 ساله را بارها و بارها مورد سوءاستفاده جنسی قرار داده است؛ تنها به‌طور رسمی، رابطه جنسی این معلم انگلیسی با بیش از بیست‌وچهار دانش‌آموز پسر به ثبت رسیده است.

جالب‌تر این‌که بااین‌وجود، دادگاهی در این کشور، پس از بررسی‌های مختلف و با توجه به شواهد بسیار، تنها حکمی بالغ‌بر هفت سال حبس برای این معلم شیطان‌صفت صادرشده است.

آمارهای مختلفی در این خصوص وجود دارد که بحران فساد جنسی و اخلاقی در انگلیس را به ما نشان می‌دهد که تنها یکی از این موارد آماری است که نشان می‌دهد بیش از  پنجاه‌هزار نفر دختر پانزده‌ساله و بیش از سی‌ویک هزار نفر از دختران سیزده و چهارده‌ساله در انگلیس در سال 2006 و 2007 میلادی برای درمان موارد مربوط به بارداری و ضدبارداری به کلینیک‌های پزشکی مراجعه کرده‌اند.

 


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

14 روز قبل