ایران اینترنشنال
317

فضاسازی بی‌بی‌سی علیه برنامه " اکسیر "

3 سال قبل

هم رسانی

   نمایی از برنامه اکسیر

انتشار تنها بخشی چنددقیقه‌ای از آخرین برنامه‌ی " اکسیر " از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با اجرای " فرزاد حسنی " در فضای مجازی و حاشیه‌سازی‌های آن، بهانه‌ای شد تا شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از این حاشیه‌ها برای فضاسازی علیه این برنامه استفاده کرده است ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

پس‌ازاین که بخشی کوتاه از آخرین برنامه‌ی " اکسیر " که در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود، به‌عنوان کلیپی کوتاه در فضای مجازی منتشرشده و با طرح اتهاماتی علیه " فرزاد حسنی " مجری این برنامه مبنی بر تحقیر و توهین به میهمان آن، به حاشیه‌ای علیه وی تبدیل می‌شود، شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی، فضا را مناسب دیده و با انتشار گزارشی در وب‌سایت اینترنتی خود تلاش کرده است تا از این موضوع بهره‌برداری کرده و ضمن فضاسازی علیه این برنامه، کلیت سیاست‌گذاری مجموعه‌ی صداوسیما در کشورمان را به زیر سؤال ببرد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر « واکنش‌های گسترده به برنامه اکسیر در تلویزیون ایران » منتشر کرده است، می‌نویسد: « در پی واکنش‌های گسترده به یکی از برنامه‌های تلویزیون ایران که فرزاد حسنی مجری آن است، تهیه‌کننده برنامه توضیحاتی را منتشر کرده است و یکی از مسئولان صداوسیما هم گفته این موضوع باید بررسی شود.

در برنامه ' اکسیر ' که از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش‌شده، فرزاد حسنی با یکی از شرکت‌کنندگان با لحنی گفت‌وگو می‌کند که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و حتی خبرگزاری‌های ایران آن را " توهین‌آمیز " و " تحقیرآمیز " توصیف کرده‌اند.

وقتی شرکت‌کننده مسابقه که مردی میان‌سال است، به سؤال‌ پاسخ اشتباه می‌دهد، به اعتقاد منتقدان، مجری با " لحن نامناسب " او را خطاب قرار می‌دهد و در پایان به او " زرشک " هدیه می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم رفتار آقای حسنی را " تأسف‌بار " توصیف کرده است. »

بی‌بی‌سی در بخشی دیگر از گزارش خود نیز ادامه می‌دهد: « خبرگزاری ایسنا هم در گزارشی پاسخ داده که اگر این برنامه باهدف خنداندن و صرفاً نمایشی هم تهیه‌شده باشد، باید در ابتدای برنامه به مخاطب تذکر داده می‌شد.

رضا پور حسین، قائم‌مقام معاون سیما درباره برنامه اکسیر گفته است " وقتی یک مسئله تا این حد انتشار پیدا می‌کند " باید به آن رسیدگی شود.

او اضافه کرده اگر نیاز به " برخورد " باشد، حتماً اقدام‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم، فرزاد حسنی پیش از اجرای برنامه اکسیر مدتی " ممنوع‌التصویر " بوده و به‌تازگی برای اجرا به صداوسیما بازگشته است.

بیش از یک ماه پیش یکی دیگر از برنامه‌های نوروزی و طنز تلویزیون ایران به نام " دوره‌امی " ساخته مهران مدیری باعث اعتراض شد. پس‌ازآن قائم‌مقام معاون سیما اعلام کرد به تهیه‌کنندگان برنامه تذکر جدی داده‌شده است. »

اما این بزرگنمایی بی‌بی‌سی بر ضد یکی از برنامه‌های صداوسیمای کشورمان در حالی صورت گرفته است که اولاً تجربه نشان داده است مسئولین این سازمان در کشورمان به‌هیچ‌عنوان در برابر هیچ‌گونه توهینی به ملت ایران کوتاه نیامده و تاکنون با اندک اشتباه‌هایی برخوردهایی جدی داشته‌اند؛ همان‌طور که دیدیم در جریان اشتباهاتی سهوی مانند آنچه در برنامه‌ی کودکان " فیتیله " رخ داد نیز برخورد جدی صورت گرفت که در آن خصوص باز بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های غربی هم مسیرش در آن خصوص به این سازمان حمله می‌کردند که چرا با این موضوع برخورد کرده است.

بعلاوه، پس از طرح این شایعات، دریکی دیگر از برنامه‌های زنده‌ی شبکه سوم سیمای کشورمان به نامه " مردم چی می گن؟ "، تهیه‌کننده، مجری و حتی میهمان موردنظر برنامه " اکسیر " حضورداشته و ضمن پخش پشت‌صحنه‌ی این برنامه که نشان می‌دهد آن بخش حاشیه‌ساز تنها نمایشی طنز و از پیش تمرین شده بوده است، خود میهمانی که بانام " جمشید " این‌گونه رسانه‌ها مدعی شده بودند به وی توهین شده است نیز، تمامی واقعیت‌ها را به زبان خود بازگو کرده است.

از همه‌ی این‌ها گذشته، آیا بی‌بی‌سی که از بودجه دولتی انگلیس تغذیه می‌شود، موضوعی نیست که برای مردم خود این کشور دل بسوزاند که با هر بهانه‌ای این‌گونه برای کشورمان دل می‌سوزاند؟ً!!!

 


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

8 روز قبل