3205

خشم بی‌بی‌سی فارسی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن

هم رسانی

   شبه رسانه ملکه انگلستان در پوشش راهپیمایی 22 بهمن، موشک های به نمایش گذاشته شده در این راهپیمایی را دید اما میلیون ها انسانی که علی رغم هوای سرد و بارش باران و برف به خیابان ها آمده بودنند را ندید. همچنین بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه نزدیک به مخالفان غرب

پس از گذشته بیش از سه هفته از گزارش های سیاه و یک طرفه شبکه ماهوره ای بی‌بی‌سی فارسی علیه انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن در سالگرد 40 سالگی این انقلاب، شاهد حضور خودجوش مردم در راهپیمایی 22 بهمن بودیم.
شبه رسانه ملکه انگلستان در پوشش راهپیمایی 22 بهمن، موشک های به نمایش گذاشته شده در این راهپیمایی را دید اما میلیون ها انسانی که علی رغم هوای سرد و بارش باران و برف به خیابان ها آمده بودنند را ندید. همچنین بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی ضد جمهوری اسلامی ایران از مخاطبان خود خواست که عکس هایی را از این راهپیمایی برای این رسانه بفرستند. در این طراحی، بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد تا پس از ارسال تصاویر از سوی عوامل میدانی خود به حاشیه سازی دست بزند.

به طور مثال بی‌بی‌سی فارسی با انتشار تصاویری در نمای بسته به دنبال آن بود که اینگونه نشان دهد که جمعیت حاضر در مراسم امسال اندک بوده است. جالب آنکه اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی با تمرکز بر حضور محمود احمدی نژاد در راهپیمایی اسلام شهر تلاش کرد تا به حاشیه سازی و انحراف افکار عمومی دست بزند. البته اتاق فکر این رسانه انگلیسی به این حد نیز اکتفا نکرد و در خبری دیگر تلاش کرد تا با ایجاد دوقطبی و توسل به سیاست انگلیسی و استعماری "تفرقه بینداز و حکومت کن" مدعی شعارهایی بر علیه دولت و رئیس جمهور ایران شود.

بی‌بی‌سی فارسی در این باره مدعی شد که یکی از پلاکاردها با کنایه به تکیه کلام حسن روحانی، نوشته بود: "مردم در مسیر انقلابند، ماشاالله آقایان به فکر بخور بخور، علی برکت الله". علاوه بر این بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد که یکی دیگر از دست نوشته ها با اشاره به لغو سخنرانی علی لاریجانی در شهر کرج می گفت: "کرجی ها شاخ شکستند، دهان فتنه بستند".

این شکل از ادبیات کاملاً جهت دار و خبرسازی های بی‌بی‌سی فارسی نشان دهنده اوج عصبانیت این رسانه برانداز از حضور گسترده مردم در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. البته این شیوه فتنه گرایانه بی‌بی‌سی فارسی با اعتراض شدید ایرانیانیان مواجه شد و شاهد شکل گیری اعتراض های گسترده ای نسبت به نحوه پوشش راهپیمایی 22 بهمن و پخش گزارش های جهت دار این رسانه در فضای مجازی بودیم. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل