ایران اینترنشنال
321

بی‌بی‌سی و بی‌شرمی یک جاسوس

3 سال قبل

هم رسانی

   امیر میرزایی حکمتی، جاسوس آمریکایی تازه آزاد شده توسط جمهوری اسلامی ایران ...

شبکه‌ی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، از طرح شکایت بی‌شرمانه‌ی امیر حکمتی، جاسوس آمریکایی آزادشده توسط کشورمان علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داده است ...

به گزارش پرشین بی‌بی‌سی؛

 

شبکه‌ی فارسی‌زبان دولت انگلیس دریکی از گزارش‌هایی که اخیراً بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، در حالی به بازتاب خبری مبنی بر طرح شکایت امیر میرزائی حکمتی، جاسوس آمریکایی آزادشده توسط جمهوری اسلامی ایران، علیه این کشور پرداخته است که درواقع وی در طول مدت مجازات خود بارها از چشم‌پوشی‌ها و گذشت های قابل‌توجه قوه قضائیه و نظام کشورمان بهره‌مند شده و درنهایت نیز با رایزنی‌های صورت گرفته میان ایران و آمریکا، حتی زودتر از موعد نیز از زندان آزاد و به ایالات‌متحده مراجعت نموده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با این تیتر که « امیر حکمتی، 'زندانی امنیتی' سابق علیه دولت ایران ادعای خسارت کرد »، نوشته است: « امیر حکمتی، زندانی امنیتی سابق که هنگام سفر به ایران بازداشت و به مدت بیش از چهار سال زندانی شد، با تسلیم دادخواستی به دادگاهی در پایتخت آمریکا، خواستار دریافت خسارت از دولت ایران شده است.

اسکات گیلبرت، وکیل آقای حکمتی با تسلیم دادخواست به دادگاهی در واشنگتن، پایتخت آمریکا، دولت ایران را برای دریافت خسارت " اقتصادی، جبرانی و تنبیهی " به دلیل بازداشت و حبس غیرموجه و نحوه رفتار با موکل خود در حبس تحت پیگرد قرار داده است.

آقای گیلبرت با صدور بیانیه‌ای گفته است که " نحوه رفتار با امیر حکمتی کاملاً منزجرکننده بوده " و افزوده است که " هیچ پولی نمی‌تواند رنج و عذاب امیر را جبران کند. "

وکیل آقای حکمتی گفته است که هدف از تسلیم این دادخواست " تلاش برای تأمین اندکی عدالت برای امیر و خانواده اوست. " »

بی‌بی‌سی درجایی دیگر از گزارش خود نیز ادامه می‌دهد: « امیر میرزایی حکمتی، که دارای تابعیت دوگانه ایرانی و آمریکایی است بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵به‌عنوان عضو نیروی تفنگداران دریایی ایالات‌متحده خدمت کرده بود، در تابستان سال ۲۰۱۱ هنگام سفر به ایران و چند روز قبل از بازگشت به ایالات‌متحده، بازداشت شد. به گفته آقای حکمتی، هدف او از سفر به ایران دیدن مادربزرگش بود.

خبر تسلیم دادخواست آقای حکمتی برای دریافت خسارت از دولت ایران در حالی منتشر می‌شود که اخیراً دیوان عالی ایالات‌متحده رأی داد که دادگاه‌های آن کشور می‌توانند از محل دارایی‌های مسدود شده ایران در آمریکا به قربانیان " عملیات تروریستی " منتسب به جمهوری اسلامی غرامت پرداخت کنند. صدور این حکم واکنش تند مقامات جمهوری اسلامی را به دنبال آورد. »

ما در حالی شاهد طرح این شکایت توسط "امیر میرزایی حکمتی " علیه کشورمان هستیم که در واقعیت مشاهده کرده‌ایم تا چه حد این جاسوس آمریکایی و تفنگدار نیروی دریایی این کشور، با مهربانی و لطف نظام جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه‌ی کشورمان مواجه بوده است.

 

وی که به‌طور کاملاً اثبات‌شده‌ای، بر اساس اسناد و شواهد در دسترس و همچنین اعترافات غیرقابل‌انکار خود وی در دادگاه و در برنامه‌ی زنده‌ی تلویزیونی، به‌طوری کاملاً برنامه‌ریزی‌شده و از پیش طراحی‌شده برای نفوذ وارد کشورمان شده و با جاسوسی برای ایالات‌متحده پرداخته است، در شرایطی با رایزنی‌های صورت گرفته، پس از تنها چهار سال زندان در کشورمان آزادشده و به آمریکا بازگشته است که در ابتدا در حکمی کاملاً معقول برای یک جاسوس، به اعدام محکوم‌شده، اما پس از بررسی مجدد پرونده، اعترافات وی و ...، مجازاتش به ده سال زندان کاهش پیدا کرد که همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، با رایزنی‌های صورت گرفته میان مقامات ایران و امریکا، تنها پس از چهار سال زندان، آزاد گردید.

 

بر اساس شواهد موجود، در طول مدت این چهار سال نیز، وی کاملاً از امکانات درمانی بهره‌مند بوده و حتی برای درمان نیز بیمارستان‌هایی مجهز منتقل‌شده است.

 

بااین‌وجود، شکایت وی از جمهوری اسلامی ایران که بهانه‌ای برای رسانه‌های مختلف ضد ایرانی مانند بی‌بی‌سی شده است، به‌واقع نوعی رفتار بی‌شرمانه و وقیحانه است که ذات اصلی این جاسوس آمریکایی را بیش‌ازپیش برملا می‌سازد.

 

بعلاوه، گذشته از این موارد، در شرایطی شاهد طرح این‌گونه اتهامت واهی علیه کشورمان هستیم که هیچ‌گاه قابل‌اثبات نبوده‌اند، که در طرف مقابل، وجود گسترده‌ی شکنجه در زندان‌های آمریکا، استفاده از روش‌های غیرانسانی برای اعتراف گیری، اسارت افراد پرتعدادی از بی‌گناهان و ... امروزه کاملاً اثبات‌شده و غیرقابل‌انکار است؛ به‌طوری‌که حتی انتشار گزارشی رسمی در مجلس سنا نیز بران مُهر تأیید زده است.

 


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

11 روز قبل