ایران اینترنشنال
324

علاقه‌ی شدید بی‌بی‌سی به دو به هم زنی

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی به دنبال سیاست همیشگی خود ، تفرقه !

بی‌بی‌سی فارسی در توهم ایجاد تفرقه بین مسئولین نظام !

حال اگر این اختلاف میان دو مقام بزرگ سیاسی رخ دهد، می‌تواند اختلاف‌سلیقه و یا حتی اختلاف دیدگاه باشد که در هیچ کشوری آن‌قدرها که برخی رسانه‌های خارجی مانند بی‌بی‌سی بزرگش می‌کنند بزرگ نیست. به‌علاوه تفسیری که بی‌بی‌سی از این اختلاف‌نظرها به مخاطب خود ارائه می‌کند خالی از اشتباه نیست.

این روزها بی‌بی‌سی سعی دارد در غالب تیترهای مختلف خبری و یادداشت‌هایی که در سایت خود منتشر می‌کند به مخاطبان خود این‌گونه القا کند که میان رهبری و ریاست جمهوری اسلامی ایران و یا به عبارتی میان دولت و حکومت جمهوری اسلامی، شکافی عمیق و باورنکردنی و خیلی خارق‌العاده وجود دارد، به‌گونه‌ای که می‌شود از آن احساس خطر کرد.

در خصوص این موش دوانی‌های بی‌بی‌سی دو نکته به ذهن خطور می‌کند که اجمالاً به آن اشاره می‌شود:

1.        اختلاف دیدگاه وقتی می‌تواند به تهدید منجر شود که طرفین دارای قدرت برابر برای اعمال‌نظر باشند حال‌آنکه مقام رئیس‌جمهور در ایران در حد ریاست یکی از سه قوا است کما اینکه پیش‌ازاین هم و در ادوار مختلف ریاست‌جمهوری‌ها این اختلافات به رؤسای قوا بوده است و بعضاً شدت و ضعف هم داشته است. ولی جایگاه رهبری فراتر از آن است که بی‌بی‌سی بخواهد اختلاف‌نظر را به‌عنوان شکافی عمیق در نظام جلوه دهد.

2.        این دست از مسائل نه‌تنها در کشورهای دیگر، بلکه در ایران و آن‌هم در مورد رهبری ایران اصلاً عجیب به نظر نمی‌رسد چون اگر کمترین اطلاعات را در مورد تصمیمات و شخصیت آیت‌الله خامنه‌ای بدانیم، این نکته را درخواهیم یافت که ایشان به‌کل شخصیتی ندارند که با افرادی که ساز مخالف می‌زنند و یا می‌خواهند نظری غیر ازنظر خودشان بدهند مقابله کنند. چه این فرد دارای یک مقام بزرگ سیاسی باشد، مانند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که حتی خودشان منصوب کرده‌اند و چه ریاست جمهوری و یا حتی قشر دانشجو؛ که بارها و بارها در دیدارهای دانشجویی عنوان کرده‌اند که حتی شما جوانان اگر نظری مخالف نظر ما دارید اعلام کنید. کرسی آزاداندیشی بر پا کنید.

پس‌ازاین نوع برخوردهای رهبری ایران درمی‌یابیم که اتفاقات و حرف‌وحدیث‌های این روزهای کشور ما نه‌تنها از نگاه رهبری خطرناک به نظر نمی‌رسد بلکه ایراد چندانی ندارد و می‌تواند پتانسیل سازندگی داشته باشد و شخصیت و سعه‌ی صدر رهبری ایران این را برمی‌تابد. البته تا آنجایی که به تحریک برخی رسانه‌های مداخله‌گر مانند بی‌بی‌سی که مزدور دشمنان ما هستند، این اختلاف‌سلیقه‌ها تبدیل به غرض‌ورزی و ایجاد دودستگی‌های کاذب در جامعه و ازهم‌گسیختگی همدلی و هم‌زبانی ملت ایران نشود.

گرچه به فرموده خود رهبری دشمن هرگز بیکار نمی‌نشیند و هدفش اختلاف‌افکنی است. پس پرواضح ست که رسانه‌هایی امثال بی‌بی‌سی دائماً به دنبال معرکه‌ای می‌گردند که به آن هیزم بکشند و در آتش آن سوختن آرامش ملتی را ببینند که خیلی‌ها چشم دیدن پیشرفت و ترقی آنان را نداشته و نخواهند داشت.

 

 


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

11 روز قبل