ایران اینترنشنال
325

بی‌بی‌سی و حمایت‌هایش از فرقه بهاییت

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی = بهائیت

بررسی تاریخچه فرقه ضاله بهاییت نشان می‌دهد که این فرقه پیش از آنکه یک فرقه دینی باشد، یک فرقه سیاسی بوده است.

درواقع بهاییت انشعابی از بابیگری است. صرف‌نظر از منشأ پیدایش بهاییت، اندک تأملی در عقاید این فرقه، بی‌پایه‌بودن آن را برملا می‌سازد، عقایدی که بسیاری از آن‌ها نه باعقل سازگار است و نه با اعتقادات ضروری دین مبین اسلام، این فرقه درحالی‌که به‌تصریح آیه‌های سوره احزاب، حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر الهی است و پس از او پیامبر دیگری نخواهد آمد خاتمیت را نفی می‌کند.

بسیاری از احکام شرعی که بهاییت آن را تبلیغ می‌کند، در تضاد کامل با آیات قرآن و روایات معصومین (ع) است. به همین خاطر از همان ابتدایی که این فرقه به کمک انگلیسی‌ها برای ایجاد تفرقه در بین مسلمین، اعلام موجودیت کرد مراجع و علمای دینی در مذاهب شیعه و سنی به مخالفت‌های جدی با آن بر خواستند.

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی به بهانه دیدار فائزه هاشمی رفسنجانی، از محکومان فتنه سال 88 با یکی از مدیران جامعه بهایی ایران که از زندان به مرخصی آمده، به تبلیغ و نوعی مظلوم‌نمایی برای این فرقه ضاله پرداخته است؛ و دائماً سعی دارد یک نوع بزرگ‌نمایی را در مورد آن‌ها انجام دهد.

بی‌بی‌سی در گزارش خود دو هدف را دنبال می‌کند:

1.        بی‌بی‌سی که مدیران ارشد آن، خود از اعضای فرقه بهاییت می‌باشند سعی می‌کند موضوع دیدار خانم هاشمی با اعضای این فرقه و پس‌ازآن اعتراضات مطرح‌شده در فضای رسانه‌ها را کاملاً سیاسی جلوه دهد و اعتراضات به این دیدار را در قالب انتقام از آقای هاشمی مطرح کند و در بخشی از این یادداشت این‌گونه می‌نویسد: "رسانه‌های اصولگرا مانند فارس و تسنیم از انتشار عکس خانم فائزه هاشمی درحالی‌که تصویری از عبدالبها، سومین شخصیت محوری بهاییان روی دیوار دیده می‌شود، به‌شدت انتقاد کرده‌اند." و در بخشی دیگری از گزارش خود به نقل از آقای تقی رحمانی، فعال ملی مذهبی می‌گوید: "هدف اصلی از این واکنش‌های تند به دیدار خانم هاشمی، برخورد با اکبر هاشمی رفسنجانی، پدر اوست." این در حلی است که اعتراض‌ها به این دیدار منحصر به جریان اصول‌گرایی نشد و در جریان اصلاحات هم اعتراضاتی بعضاً تند صورت گرفت که به‌عنوان نمونه آیت‌الله  سید هاشم بطحایی منتخب مجلس خبرگان رهبری و از اعضای لیست امید در گفت‌وگو گفت گویی، در پاسخ به این سؤال که نظر فقها درباره فرقه بهاییت چیست و معاشرت با فرقه ضاله بهاییت ازنظر شرع چه حکمی دارد گفت: بهاییت درواقع ساخته‌وپرداخته انگلیس است. انگلیس برای اینکه به مکتب تشیع-که بدون تعصب راه اسلام، قران و پیامبر اکرم است- آسیب برسانند، بهاییت را تولید کردند. منتخب مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه هدف انگلستان از راه‌اندازی فرقه بهاییت این بود که تشیع را از شکل اصلی خود خارج کند، خاطرنشان کرد: انگلستان با این اقدام خود تلاش داشت تا مردم شیعه را از این مذهب بیزار کند و به همین جهت فرقه بهاییت را راه انداختند.

2.        هدف دیگری که بی‌بی‌سی در پی گزارش خود به دنبال آن است ایجاد فضای مظلوم‌نمایی در خصوص اعضای این فرقه است و تماماً از همان ابتدای گزارش تا انتهای آن این سیاست را دنبال می‌کند.

 

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

11 روز قبل