ایران اینترنشنال
326

بی‌بی‌سی و حق انتخاب پاشنه کفش!

2 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و حق انتخاب پاشنه کفش!

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در سایت خود گزارشی منتشر کرده است که در این گزارش آمده:"تلاش‌های یک زن برای لغو اجباری بودن پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در یک شرکت حسابرسی در لندن به نتیجه رسیده است."

در این گزارش به حواشی تلاش‌های این خانم برای نپوشیدن کفش پاشنه‌بلند می‌پردازد و اینکه این خانم اصرار داشته که کار کردن در این شرکت انگلیسی با کفش پاشنه‌بلند برایش بسیار سخت و آزاردهنده است.

مدیران این شرکت که ابتدا مخالفت می‌کردند و حتی از پرداخت دست مزدش سرباز می‌زدند، با اصرارها و اعتراضات این خانم مبنی بر اینکه حق دارد پوشش خود را خودش انتخاب کند و هنگام کار در این شرکت کفش پاشنه تخت بپوشد، بالاخره رضایت می‌دهند که تمام کارکنان زن در این شرکت هرگونه کفشی را که مایل‌اند بپوشند.

و جالب‌تر اینکه نتیجه‌گیری که این مدیران این شرکت و درنهایت برداشتی که بی‌بی‌سی از این اتفاق می‌کند این است که پوشیدن کفش پاشنه‌بلند برای خانم‌ها در محل کار جنبه‌ی "سکسیستی" دارد، لذا موافقت با این طرح عادلانه که خانم‌ها از این به بعد حق‌دارند میزان بلندی پاشنه را در محل کار خودشان انتخاب کنند، کاری عاقلانه و انسانی است و نوعی احترام به حقوق بانوان است.

حال سؤال اصلی مخاطب از بی‌بی‌سی فارسی این است که اگر چنین اقدامی که یک شرکت در لندن انجام داده است، آن‌قدر مهم است که در سایت بی‌بی‌سی پوشش خبری پیدا می‌کند، چرا وقتی در این سایت بی‌طرف کلیدواژه‌ی حجاب را سرچ می‌کنیم، هیچ خبری از اتفاقاتی که در کشورهای مختلف اروپایی مبنی بر اعتراض هزاران بانوی محجبه برای داشتن حجاب است و کشتار و شکنجه‌ی مواردی از آن‌ها در این کشورها به‌خصوص در انگلیس، به چشم نمی‌خورد؟

آیا نداشتن حجاب مناسب در عرصه‌های مختلف اجتماعی برای بانوان جنبه‌ی سکسیستی ندارد؟

آیا داشتن حجاب برای بانوان ساکن در کشورهای اروپایی یک حق حداقلی نیست؟ چرا در بسیاری از کشورهای اروپایی محجبه ها از تحصیل منع می‌شوند؟

 

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

9 روز قبل