ایران اینترنشنال
327

تأثیر اعتیاد به اینترنت و تلفن‌‌‌‌های هوشمند بر زندگی شما

3 سال قبل

هم رسانی

   استفاده از تلفن های همراه هوشمند و اینترنت

تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی موضوع برنامه نوبت شما از سری برنامه‌های پخش زنده‌ی خود را به " تأثیر اعتیاد به اینترنت و تلفن‌‌‌‌های هوشمند بر زندگی شما " اختصاص داده است . موضوعی که ظاهراً در مورد یک عادت ناپسند رایج بحث خواهد کرد.
برنامه‌ی زنده‌ی بی‌بی‌سی فارسی در خصوص اینترنت و تلفن‌های همراه است و در نظر دارد آثار چنین ابزارهایی بر زندگی روزمره مردم را در معرض بحث و تبادل‌نظر قرار دهد.
یک نظرسنجی تازه بر روی ۱۲۰۰ نوجوان در مورداستفاده از تلفن همراه هوشمند نشان می‌دهد که نیمی از این نوجوان‌ها معتاد به استفاده از اینترنت و تلفن همراه هوشمند هستند. همه‌گیر بودن فنّاوری تلفن همراه و کاربردهای بسیار آن از تماس تلفنی گرفته تا قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری و اتصال به اینترنت باعث شده که افراد بسیاری به این فنّاوری وابسته باشند.
به نظر شما استفاده از ابزارهای ارتباط مجازی و وابستگی به تلفن‌های همراه هوشمند از چه کانال‌هایی رواج پیدا می‌کنند؟ آیا استفاده‌ی زیاد از فنّاوری را به‌خودی‌خود یک تهدید می‌دانید یا تأکید شما بر محتوی و نحوه استفاده از ابزارهاست؟

در مورداستفاده از فنّاوری - و به‌صورت خاص اینترنت و تلفن‌های همراه- نظریه‌های گوناگونی مطرح است ؛ برخی کارشناسان بر این باورند که استفاده از ابزاری مانند تلفن همراه به‌خودی‌خود مخرب نیست بلکه موضوعاتی که در دسترس افراد قرار می‌گیرند ممکن است گمراه‌کننده و حتی بسیار مخرب باشند . در مقابل برخی دیگر عقیده دارند به‌طورکلی استفاده‌ی بیش‌ازاندازه و وابستگی به چنین ابزارهایی مثبت ارزیابی نمی‌شود و نباید آزادی افراد فدای استفاده‌ی مثبت از فنّاوری گردد.
البته در این خصوص نظریه‌های بینابین با گرایش بیشتر به سمت هرکدام از این نظریه‌ها وجود دارد . از مهم‌ترین تهدیدهایی که برخی افراد در استفاده‌ی تلفن‌های همراه و اینترنت از آن بر حذر هستند، اطلاعات غیرعلمی، گمانه‌زنی، دروغ و محتوای مسائل غیراخلاقی هستند.

در مورد میزان و نحوه‌ی استفاده از فنّاوری چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما استفاده مفید از فنّاوری چگونه اتفاق می‌افتد؟

شما می‌توانید نظرات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

یک رسانه آمریکایی فعالیت گروهی از کاربران در «توئیتر» که پیام‌هایی در حمایت از لفاظی‌های دولت آمریکا علیه ایران و یا براندازی نظام ایران مطرح می‌کنند را «مشکوک» خوانده است.

25 روز قبل