ایران اینترنشنال
339

اصرار بی‌بی‌سی بر ندیدن حقایق در سوریه

3 سال قبل

هم رسانی

   شهر داریا در حومه دمشق، پایتخت سوریه

باوجود تداوم جنایات غیرانسانی تروریست‌ها در سوریه، شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی همچنان در گزارش‌های خود، دولت بشار اسد را عامل بی‌ثباتی و جنایت در این کشور معرفی می‌کند ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 باوجود گذشت چندین سال از آغاز درگیری‌های سوریه و جنایات مختلفی که هرروزه از گروه‌های مختلف تروریستی فعال در این کشور مشاهده می‌شود، شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی نشان داد که همچنان اصرار دارد تا خود را در مقابل حقایق صورت گرفته در این کشور به نابینایی بزند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش بار دیگر باوجود جنایات غیرانسانی تروریست‌ها، تلاش می‌کند تا به مخاطبین خود بقبولاند که دولت قانونی و مردمی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، عامل ناآرامی‌ها و جنایت‌های موجود در این کشور است.

بی‌بی‌سی در گزارش مذکور در همین خصوص می‌نویسد: «نیروهای دولت سوریه مانع از ورود یک محموله کمک‌های بین‌المللی به شهر تحت محاصره داریا در حومه دمشق، پایتخت شدند.

این اولین محموله کمک به این شهر در سه سال و نیم گذشته است.

دولت سوریه این شهر را از سال ۲۰۱۲ یعنی از زمانی که به کنترل نیروهای شورشی درآمد محاصره کرده است.

یان ایگلند، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه در سوریه گفته است که ارتش این کشور علیرغم موافقت اولیه مانع از حرکت این کاروان شد.

صلیب سرخ جهانی به بی‌بی‌سی گفته که مردم شهر داریا چند سال است که آب آشامیدنی و برق ندارند.

صلیب سرخ افزوده: "ما از مقامات مسئول خواسته‌ایم تا اجازه دسترسی به شهر داریا را به ما بدهد."

ماریان گاسر، مسئول صلیب سرخ در امور سوریه گفته است: "سکنه داریا به هر کمکی نیاز دارند و بسیار غم‌انگیز است که تحویل این کمک‌ها به دلایلی غیرضروری به تأخیر افتاده است." »

این رسانهٔ سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز برای اثبات بی‌طرفی خود و حفظ چهرهٔ دلسوز خود برای مردم سوریه، می‌آورد: «شهر داریا قبل از شروع جنگ حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت داشت که پس از جنگ تقریباً ۹۰ درصد از سکنه این شهر را ترک کردند.

صلیب سرخ جهانی، سازمان ملل و هلال‌احمر سوریه پنج کامیون حامل کمک را برای تحویل به سکنه داریا جمع‌آوری کرده‌اند.

این کمک‌ها شامل شیر بچه، دارو و سایر مایحتاج ضروری می‌شود.

به گفته سازمان ملل بیش از ۴۰۰ هزار نفر در سوریه در مناطق تحت محاصره زندگی می‌کنند.

جنگ در سوریه تاکنون به کشته شدن بیش از ۲۷۰ هزار نفر و بی‌خانمان شدن میلیون‌ها نفر منجر شده است. »

این در حالی است که در واقعیت از همان روزهای آغازین اشغال داریا توسط تروریست‌ها تاکنون، بارها و بارها کلیپ‌ها و ویدئوهایی منتشرشده است که از طرفی از جنایات غیرانسانی و وحشیانهٔ تروریست‌ها علیه مردم این منطقه پرده برمی‌داشتند و از طرفی نیز این حقیقت را نشان می‌دادند که نیروهای دولتی سوریه در هر محدوده‌ای که در این منطقه حضور یافته و تروریست‌ها را به عقب رانده‌اند با امکانات خود به امدادرسانی مردم آسیب‌دیده پرداخته‌اند.

منطقه داریا به دلیل موقعیت استراتژیک خود، نزدیکی به اماکن مقدس شیعیان ازجمله حرم حضرت زینب (ع)، نزدیکی به فرودگاه نظامی المزه، نزدیکی به راه‌های مواصلاتی حساس مانند اتوبان دمشق به بیروت (پایتخت لبنان)، اتوبان دمشق به امان (پایتخت اردن)، اتوبان دمشق به درعا و ...، نزدیکی به قصر ریاست جمهوری سوریه، نزدیکی به اماکن حساسی مانند سفارت‌خانه‌های برخی کشورها ازجمله سفارت‌خانه جمهوری اسلامی ایران و ... بسیار مهم بوده و همواره مورد تعرض و اشغال تروریست‌ها قرار داشته و آن‌ها را وادار ساخته که برای حفظ تسلط خود بر این منطقه به جنایاتی هولناک دست بزنند و حتی بارها از مردم به‌عنوان سپر انسانی استفاده ببرند.

به همین منظور نیز، موفقیت‌ها اخیر ارتش سوریه و نیروهای دولتی این کشور در عقب راندن تروریست‌ها از این منطقه و آزادسازی بخش‌هایی از آن، خطر از دست دادن این منطقهٔ حیاتی را برای تروریست‌ها و حامیان غربی – عربی‌شان ملموس و قابل احساس ساخته است که به همین دلیل نیز تلاش می‌کنند تا با حمله به نیروهای دولتی با بهانه‌هایی مختلف، آن‌ها را در مقابل مردم قرار داده و درنتیجه فضا را تا حدودی به سود خود گل‌آلود کنند تا شاید بتوانند از این آب گل‌آلود ماهی گرفته و تسلط خود بر این منطقه را حفظ نمایند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

یک رسانه آمریکایی فعالیت گروهی از کاربران در «توئیتر» که پیام‌هایی در حمایت از لفاظی‌های دولت آمریکا علیه ایران و یا براندازی نظام ایران مطرح می‌کنند را «مشکوک» خوانده است.

25 روز قبل