ایران اینترنشنال
344

بی‌بی‌سی فارسی در پی تشویق زنان به هم‌جنس‌بازی

4 سال قبل

هم رسانی

   تبلیغ همجنس بازی در زنان در بی بی سی !

بی‌بی‌سی فارسی اخیراً یادداشتی با این عنوان منتشر کرده است:" گرایش جنسی در زنان'به دلیل تکاملی، بسیار سیال‌تر از مردان است "

در این یادداشت که نویسنده‌ی حقیقی آن مشخص نیست، بی‌بی‌سی کوشیده با یک سری صحبت‌های پراکنده و آمارهایی که مربوط به کشور انگلیس می‌شود، زنان مخاطب خود را تحریک کند که به هم‌جنس‌گرایی و چیزی غیر از تمایل به جنس مخالف نیز بیندیشند. حال برای ازدواج باشد یا تنها برای لذت‌جویی و رابطه‌ی جنسی.

در مقدمه‌ی این یادداشت آمده:

"دکتر ساتوشی کانازاوا، متخصص روانشناسی تکاملی معتقد است گرایش جنسی در زنان بسیار سیال‌تر از مردان است.

استاد مدرسه اقتصاد لندن در مقاله‌ای که در نشریه بیولوژی کال ریویو (بررسی‌های زیست‌شناختی) منتشر کرده این نظریه را مطرح کرده که "زنان می‌توانند میل و هویت جنسی خود را از هم‌جنس‌گرا به دوجنس‌گرا یا دگرجنس‌گرا و بالعکس تغییر دهند" چون ازنظر تکاملی این‌گونه طراحی‌شده‌اند درحالی‌که در مردان چنین نیست."

در این مقدمه آنچه به مخاطب القا می‌شود این است که بانوان می‌توانند به گزینه‌های دیگری نیز به‌جز ارتباط جنسی سالم و فطری خود فکر کنند. بی‌بی‌سی در این مقدمه علناً می‌کوشد توجه و غریزه‌ی مخاطب را به یک تنوع‌طلبی و هوس بازی بیمارگونه بکشاند و جالب‌تر اینکه به او القا کند این مسئله تنها یک حق انتخاب برای بانوان است.

درواقع بی‌بی‌سی این را دریافته که زنان مخاطب خاص او هستند، چراکه شیرازه‌ی جامعه‌ی مدنی هستند و اگر فاسد شوند همه‌ی ارکان جامعه به هم خواهد ریخت.

درجایی دیگر بی‌بی‌سی می‌نویسد:

"دکتر کانازاوا معتقد است که در زمان‌های دور که چندهمسری در انسان رواج داشته، رابطه جنسی بین زنان یک مرد، باعث کاهش تنش و ایجاد پیوند بین آن‌ها می‌شده که هدف تکاملی آن افزایش احتمال رابطه جنسی با شوهر و باروری و ایجاد محیط مناسب‌تری برای پرورش کودکان بوده است."

با ضمیمه کردن این نوشته بی‌بی‌سی می‌کوشد هم‌جنس‌بازی زنان را به‌صورت یک تمدن صحیح و ارزشمند برای بنیان خانواده و تربیت فرزند جلوه دهد. حال‌آنکه به لحاظ علمی برای افراد هم‌جنس‌باز مشکلات فراوان جنسی به‌خصوص درزمینه‌ی ی تولیدمثل رخ خواهد داد. به انضمام یک سدی مشکلات شدید روحی از قبیل افسردگی مداوم و خیلی آسیب‌های روانی دیگر.

حال اینکه چطور یک رسانه به خود اجازه می‌دهد به این وضوح اذهان عمومی را به انحراف بکشاند و فکر مخاطبان را که قطعاً عوام و تحصیل‌نکرده‌ها هم بخشی از آنان هستند به مشتی دروغ به‌ظاهر علمی آلوده کند، کاملاً روشن است و آن انگیزه‌ی شدید بی‌بی‌سی برای به نیستی کشانده خانواده به‌خصوص در جوامع متمدن و مذهبی مانند ایران است.

در جای دیگری بی‌بی‌سی بدون ذکر منبع خاصی از یک سری آمارگیری‌ها در انگلیس سخن می‌راند که شاید هیچ ارتباطی به مخاطبش نداشته و اصلاً آمارهایی بی‌سروته و دروغ باشد. بخشی از این تحقیقات و آمارها این‌گونه بیان‌شده:

"به‌عنوان‌مثال تحقیق روی دو هزار زن در بریتانیا که نتیجه آن هفته گذشته منتشر شد، نشان داد که زنان بیشتر از مردان گرایش جنسی به هم‌جنس دارند و بیشتر از مردان چنین رابطه‌ای را تجربه می‌کنند.

یک‌چهارم زنان ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ای که در این تحقیق مشارکت داشتند و خود را دگرجنس‌گرا توصیف می‌کردند، تجربه رابطه جنسی با زن دیگری را داشتند و یک‌سوم آن‌ها گفتند زنان دیگر برایشان جذاب هستند، اما این رقم در زنان ۲۵ تا ۳۴ ساله به ۲۰ درصد و در زنان ۳۵ تا ۴۴ ساله به ۱۲ درصد کاهش پیدا می‌کرد.

علاوه بر این، یک‌سوم این زنان ازدواج را بی‌مورد دانستند و ۴۵ درصد گفتند که به بچه‌دار شدن بدون همسر یا شریک زندگی فکر می‌کنند."

این نکته بسیار قابل‌توجه است که باز این رسانه می‌کوشد مسئله‌ی ازدواج را موردحمله قرار دهد و پس‌ازآن ذهن مخاطب را به مقوله‌ی بچه‌دار شدن بدون همسر یعنی نوعی مرد ستیزی و یا فمینیسم متوجه می‌کند.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

8 ماه قبل