ایران اینترنشنال
357

آنچه بی‌بی‌سی نگفت: پرهیز از سانسور از ادعا تا واقعیت

3 سال قبل

هم رسانی

   مهدویت

شهر قم دارای مدارس و مراکز پژوهشی بسیاری است که اجلاس‌ها و همایش‌های بسیار برگزار می‌کنند؛ اما بی‌بی‌سی فارسی تنها برخی را پوشش می‌دهد و برخی را نادیده می‌گیرد. مثلاً سال گذشته سخنرانی محمدرضا زائری در اجلاس بررسی حجاب را پوشش داد اما امروز همایش دکترین مهدویت را سانسور می‌کند.

 دوازدهمین همایش دکترین مهدویت با موضوع «پیشگویی‌های آخرالزمان در ادیان ابراهیمی» در مدت دو روز در شهر قم برگزار شد که در آن با حضور متفکران دینی از کشورهای مختلف، صاحبان ادیان و فرهیختگان و اندیشه‌وران حوزه و دانشگاه در چهار گروه به بررسی ابعاد متعدد این پیشگویی‌ها در اسلام، یهود و مسیحیت پرداختند که تجمع و هم‌اندیشی این تعداد از اندیشه‌وران ادیان و مذاهب مختلف کم‌نظیر است. حضور و سخنرانی دو تن از مراجع دینی، آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی، در افتتاحیه و اختتامیه این همایش بین‌المللی نیز نشان از اهمیت این موضوع در نزد مراجع تقلید داشت.

دبیر همایش می‌گوید: بیش از ۱۰۰ مقاله به این دوره از همایش ارسال‌شده که ۴۵ مقاله آن از خارج کشور رسیده است.

رئیس کمیسیون همایش نیز می‌گوید: در آمریکا 100 کتاب در مورد پیشگویی‌های آخرالزمان نوشته شد، هیچ‌کدام از این کتاب‌ها به فارسی ترجمه نشده است و در این کتاب‌ها غربی‌ها پیشگویی‌های مسیحیت را با مباحث آخرالزمان تطبیق می‌دهند. در تفکر برخی مسیحیان این است که برگشت منجی در غرب خواهد بود، اما به خاطر تحولات منطقه و داعش تلاش می‌شود بگویند که ضد مسیح همان مهدی مسلمان‌هاست و تلاش کرده‌اند تمام علائم آخرالزمان را به‌گونه‌ای تبیین کنند تا علیه مسلمانان باشد. این کارشناس دینی همچنین می‌گوید: طرح این مسائل در غرب تلاشی ست بر اسلام هراسی، ایرانی هراسی و مهدی هراسی و آن‌ها اعلام می‌کنند دجال همان مهدی است.

اما سؤال اینجاست که چرا بی‌بی‌سی که در منشور خود اعلام می‌دارد که اخبار و اطلاعات را صورت بی‌طرفانه در اختیار مخاطبان فارسی‌زبان خود، در سرتاسر دنیا قرار می‌دهد و تأکید دارد بر مخاطبان ایرانی، افغانستانی و تاجیکستانی، از انتشار این خبر در سایت خود چشم‌پوشی می‌کند. مگر نه این‌که مخاطبان این شبکه عمدتاً مسلمان هستند، حال این‌که در این همایش از ادیان دیگر هم حضورداشته‌اند. به‌علاوه چرا همایش مربوط به حجاب اجباری را پوشش می‌دهد اما همایش دکترین مهدویت را سانسور می‌کند؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل