ایران اینترنشنال
365

بازهم بی‌بی‌سی وکیل مدافع بهایی‌ها می‌شود

2 سال قبل

هم رسانی

   بهایی های بی بی سی در پی حمایت از این فرقه !

اخیراً فرشته قاضی، روزنامه‌نگار بی‌بی‌سی فارسی، یادداشتی با عنوان "دشواری‌های بهایی بودن در ایران" نگاشته است که در این سایت منتشرشده است.

در قسمت‌های مختلفی از این یادداشت نام بهاییت در کنار ادیان آسمانی یعنی مسیحیت و یهودیت و زرتشت برده شده است و از آن به‌عنوان یک آیین نام‌برده شده است.

مثلاً درجایی نویسنده می‌نویسد:"مرکز مقدس آئین بهاییت مستقر در جغرافیای امروز اسرائیل است و ازاین‌جهت بهاییانی که در راستای مناسک دینی‌شان فعالیت می‌کنند، به اسرائیل منتسب می‌شوند و این درواقع پاشنه آشیل ماجرا است".

و بارها و بارها در این یادداشت ما به عبارت " دین بهایی" یا آیین بهایی برمی‌خوریم که این مسئله حاکی از آن است که بی‌بی‌سی می‌کوشد تا با استفاده از این الفاظ این فرقه را جزء اقلیت‌های دینی کشور ایران به مخاطب معرفی کند و این گروه را مظلوم جلوه دهد. چراکه در جای‌جای این یادداشت نام چندان از سردمداران این فرقه و مجازات و میزان حبس یا مرخصی آنان مطرح می‌شود و بی‌بی‌سی به‌گونه‌ای در مورد این شخصیت‌ها و تنگناهایشان در ایران سخن می‌گوید که گویی در مورد مسیحیان سخن می‌گوید که کاملاً در دین و قانون ما مورداحترام هستند و حتی در ساختار نظام سیاسی ایران، مانند مجلس شورای اسلامی صاحب کرسی مستقل می‌باشند.

این توقعات نا به‌جای بی‌بی‌سی تا آنجا ادامه دارد که پس از مجازات صحبت از تنگناهای اجتماعی و سیاسی می‌کند. مثلاً اینکه چرا یک بهایی در وزارتخانه‌ها استخدام نمی‌شود. آیا به‌راستی در کشورهای دیگرکسی که مخالف باورها و دین غالبان کشور راه برود، زندگی کند و سخن بگوید میان سیاستمداران و حاکمان آن کشور راهی دارد؟

آیا این مسئله عقلانی و منطقی است که کشوری قدرتی در حد وزارت را به فرقه‌ای بسپارد که هیچ‌گونه مقبولیتی در دین رسمی آن کشور و حتی میان اقلیت‌های آن کشور ندارد؟

حال‌آنکه ایرانیان بهاییت را اصلاً یک دین یا مذهب و آیین یا حتی اقلیت هم نمی‌دانند.

چراکه در مرام این فرقه مسائلی به چشم می‌خورد که برای هیچ فرد ایرانی چه مسلمان و چه اقلیت قابل‌پذیرش نیست و کاملاً ضد ارزش و ضد دینی تلقی می‌شود.

به‌عنوان‌مثال:

در آموزه‌های بهاییت تنها زن‌پدر است که محرم شناخته‌شده و بهاییان حق ازدواج با او را ندارند و مابقی مانند دختران، خواهران، خاله‌ها و عمه‌ها برای ازدواج و رابطه جنسی حلال هستند!

به‌راستی‌که این‌گونه باورها و ده‌ها باور غلط دیگری که در این فرقه وجود دارد شایسته‌ی آن نیست که این فرقه حتی یک فرقه‌ی انسانی دانسته شود چه رسد به اینکه یک دین، یک آیین یا یک مذهب خوانده شود.

این مسئله کاملاً روشن است که بی‌بی‌سی فارسی به‌ویژه پس از اقدام نامعقول فائزه‌ی هاشمی، به‌کرات تلاش می‌کند که این فرقه را تبلیغ و از آن دفاع بیهوده به عمل آورد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل