ایران اینترنشنال
372

بی‌بی‌سی: بهاییت با تشیع برابر است!

3 سال قبل

هم رسانی

   بهاییت

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی پس از اقدام نامناسب فائزه‌ی هاشمی در دیدار با گروهی بهاییان، برای چندمین بار یادداشتی در این مورد در سایت خود منتشر کرده است.

در این یادداشت که به‌صورت آشکارا و برای چندمین بار متوالی بی‌بی‌سی فارسی از بهاییان در ایران دفاع می‌کند، می‌کوشد تا جایگاه بسیاری از شخصیت‌های مهم نظام و هم‌چنین جایگاه عظیم مراجع را زیر سؤال ببرد.

برای مثال در قسمتی از این یادداشت بی‌بی‌سی فارسی نقل‌قولی از وکیل خانواده‌ی هاشمی رفسنجانی ذکر می‌کند که در آن به این مسئله اشاره‌شده که نیازی به تذکر آقای هاشمی به دخترشان نیست.

نکته اصلی دراین‌باره اینجاست که اگر از نسبت خانوادگی این دو نفر بگذریم بی‌بی‌سی سعی دارد تا جایگاه نظر و عقیده‌ی شخصی مانند "رئیس تشخیص مصلحت نظام"در ایران را با جایگاه بهاییان در یک سطح قرار دهد و این‌گونه القا کند که نظر ایشان آن‌هم در مورد مسائلی که به جایگاه سیاسی ایشان مرتبط می‌شود، اهمیت خاصی ندارد.

نکته بعدی این است که در این یادداشت از آیت‌الله مکارم شیرازی نام‌برده می‌شود که این عمل فائزه‌ی هاشمی را تقبیح کرده‌اند و آن را شایسته‌ی تنبیه و مجازات خوانده‌اند و هم‌چنین در این قسمت بی‌بی‌سی موضع این مرجع عالی‌قدر شیعه را عملی غیرانسانی قلمداد می‌کند.

در ادامه نام دیگر افراد نظام مانند رئیس قوه قضائیه هم به همین نحو برده می‌شود و موضع مخالف ایشان موردنقد شدید بی‌بی‌سی قرار می‌گیرد.

مهمترین بخش این یادداشت نیز جایی است که بی‌بی‌سی می‌کوشد ارزش مذهب تشیع را با این فرقه‌ی آلوده و گمراه در یک سطح قرار دهد، با آوردن این مطلب:

"اگر قرار باشد هر فرقه و مذهبی که به قدرت رسید، بر دیگری تیغ کشد و پیروان مذاهب و فرقه‌های دیگر را از حقوق انسانی محروم سازد، دیگر هیچ‌کس در امنیت نخواهد بود ازجمله شیعیانی که در کشورهای دیگر در اقلیت هستند."

در این دو سطر خیلی نکته‌ها نهفته است اولاً اینکه بی‌بی‌سی به‌هیچ‌عنوان بی‌طرفانه قضاوت نمی‌کند و ثانیاً این‌که نه‌تنها بهاییت را یک دین و یا مذهب قلمداد می‌کند و به آن ارزش و رسمیت می‌بخشد بلکه بلافاصله پس‌ازآن تلاش می‌کند تشیع را به انزوا بکشاند و نوعی تهدید جهانی برای این مذهب ترسیم کند و با این کار سطح ارزش اکثریت جامعه‌ی ایرانی را که شیعه هستند زیر سؤال برده و فرقه ضاله بهاییت را با آن برابر کند.

 

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

10 روز قبل