ایران اینترنشنال
389

واکنش رهبری به سندسازی های مشترک آمریکا و انگلیس

3 سال قبل

هم رسانی

   امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب و امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ...

در آستانه ی سالروز رحلت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی سراسر کذب، از ارتباطی دروغین میان امام و دولت آمریکا خبر داده است که امروز با واکنش رهبری ایران اسلامی مواجه گردید ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

در آستانه ی فرا رسیدن چهاردهم خرداد ماه، سالروز رحلت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با همکاری سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا) دست به انتشار گزارشی زد تا ضمن طرح ادعاهایی مبهم در خصوص ارتباط امام خمینی (ره) با سران آمریکا، در کنار تلاش برای تخریب چهره ی ایشان در آستانه ی این روز، به نوعی غرب را نیز در پیروزی انقلاب ملت ایران در سال 1357، دخیل سازد.

همانطور که پیشتر نیز به نوعی در گزارشی با عنوان " بی‌ بی ‌سی به دنبال انحراف مکتب امام (ره) "، به بررسی این تحریف بزرگ پرداخته ایم، دیدیم که چگونه شبکه ی سلطنتی انگلیس که در این گزارش تلاش کرده است تا ضمن تحریف حقیقتی که این بار متعلق به شخص امام خمینی (ره) و در نهایت پایه های اصلی پیروزی انقلاب اسلامی است، این طور وانمود کرده است که نه تنها غرب و بخصوص ایالات متحده ی آمریکا در پیروزی انقلاب مردمی – مذهبی ملت ایران در سال 1357 نقش آفرین و اثرگذار بوده است، بلکه این اثرگذاری با درخواست شخص امام خمینی (ره) انجام گرفته است؛ بنابر این بنیانگذار انقلاب اسلامی برخلاف ظاهر ضد آمریکایی و استعماری خود، به مردم کشورش دروغ گفته و در پنهان همانند دولت مردان و سیاسیون غربی، برای رسیدن به جایگاهی که تنها هدفش همان جایگاه بوده است، با ان ها پای میز معامله ای مخفیانه نشسته است.

بی بی سی در بخشی از این گزارش که با استناد به اسناد سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا منتشر کرده است، این گونه مدعی می شود این گونه به امام بزرگ ملت ایران اتهام زده و می آورد: « بعد از چند ماه حبس در زندان قصر و حصر در قیطریه تهران در نیمه آبان ۱۳۴۲ بی‌ سر و صدا به دولت جان افکندی پیام می ‌دهد تا حملات لفظی ‌اش سوء تعبیر نشود زیرا او از منافع آمریکا در ایران حمایت می ‌کند. »!!!

اما در چهاردهم خرداد و در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جوار حرم ایشان، به این دروغ پردازی های خبیصانه، واکنش نشان دادند و حقایقی هشدار دهنده را در مرحله ی نخست برای مردم ایران اسلامی و در مرحله ی دوم خطاب به دست اندرکاران این تحریف های بزرگ بیان فرمودند.

ایشان در بخشی از سخنان خود در این باره با تأکید بر نقش ایالات متحده ی آمریکا در این دروغ پردازی بزرگ شبکه ی دولتی انگلیس، بیان فرمودند: « انگلیسی ها را از دیگر دشمنان واقعاً خبیثِ ملت ایران هستند؛ انگلیسی ها هیچگاه از خباثت علیه ملت ایران دست بر نداشته اند.در ادامه همین دشمنی هاست که دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس در سالگرد امام بزرگ و مطهر،‌ با کمک آمریکایی ها و جعل سند، علیه امام راحل ملت ایران تبلیغات می کند ... در مقابل دشمنان حساس بود و در مقابل هر پیشنهاد آنها، از جمله نسخه‌ های سیاسی و اقتصادی احتیاط کرد که اگر این حساسیت باشد، " عدم تبعیت " نیز به دنبال خواهد آمد که این همان " جهاد کبیر " است. »

رهبری معظم انقلاب اسلامی که در این سخنان خود، به صراحت هشدار دادند « هر کسی که در جهت اسلام حرکت می‌ کند، اگر به آمریکا اعتماد کند، خطای بزرگی مرتکب شده؛ عمده‌ ی دشمنی‌ ها از سوی آمریکا و انگلیس خبیث است؛ حالا هم به مناسبت سالگرد امام، دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس علیه امام به‌ اصطلاح سند منتشر می ‌کند؛ علیه امام پاکیزه و مطهر، سند را از کجا آوردند؟ از مدارک آمریکایی، آمریکایی که هواپیمای مسافربری را سرنگون می‌کند، از جعل سند ابایی دارد؟ دشمنی انگلیس‌ ها این گونه است ... » با تأکید بر اهمیت " تقوای دینی و سیاسی " در شاخصه های انقلابی گری، توصیه فرمودند: « تقوای دینی یعنی تلاش و مراقبت برای تحقق همه اهدافی که اسلام برای جامعه تعیین و مطالبه کرده است. در این زمینه نباید به محاسبه صرفاً عقلانی تکیه کرد، زیرا پیگیری این اهداف، تکلیف دینی است و هرکس اسلام را از حوزه‌ های اجتماعی و سیاسی جدا کند، دین مبین خدا را نشناخته است. اگر تقوای دینی حاصل شد، تقوای سیاسی نیز حاصل خواهد بود و انسان را در " لغزشگاه های سیاسی و مسئولیتی " حفظ خواهد کرد. »

ایشان در نهایت نیز «توجه به امام به عنوان یک الگوی کامل» را به تمامی ملت ایران و جهان، بخصوص به جوانان توصیه فرمودند و تأکید نمودند: « در نقشه راهی که امروز بیان و ترسیم شد، امام در همه شاخصها در بالاترین سطح قرار دارد و باید به عنوان یک الگوی کامل مورد توجه و اهتمام قرار گیرد. »

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

10 روز قبل