ایران اینترنشنال
391

اخبار گزینشی از فلسطین

2 سال قبل

هم رسانی

   فلسطین

اگر خاورمیانه را پرتنش‌ترین منطقه جهان بدانیم، فلسطین پرتنش‌ترین نقطه این منطقه است و همه‌روزه ده‌ها کشمکش و کشتار و تخریب در آن انجام می‌شود. حال هریک از رسانه‌ها، تنها اخبار مخصوصی را گزینش می‌کنند و بقیه را وامی‌گذارند.
خبر اعدام 3 فلسطینی در نوار غزه ازجمله خبرهای بود که وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی را بران داشت تا به آن بپردازد. قضیه ازاین‌قرار بود که در بامداد سه‌شنبه نیروهای حماس سه متهم به قتل را اعدام کردند. این سه نفر در پرونده‌های جداگانه‌ای محاکمه و به اعدام محکوم‌شده بودند. به گفته مقامات حماس بعد از تائید حکم اعدام توسط دادگاه تجدیدنظر، دو نفر از محکومین تیرباران شدند و محکوم سوم که امور پلیس بود به دار آویخته شد؛ مسئله‌ای که باعث به وجود آمدن اختلاف بین جنبش حماس و تشکیلات خودگردان گردید.
درحالی‌که در چند روز گذشته درزمینهٔ فلسطین اتفاقات زیادی رخ‌داده است، مسائلی که مردم جهان به آن واکنش نشان دادند و در رسانه‌های جهانی پخش شد اما چیزی که بیشتر موردتوجه بی‌بی‌سی قرار گرفت، اعدام سه‌نفری بود که موجب اعتراض گروه‌های حقوق بشر و سازمان ملل و بیشتر شدن دامنه اختلافات میان گروه‌های فلسطینی بود.
ازجمله مواردی که در این چندروزه درباره فلسطین اتفاق افتاده می‌شود به دستگیری بدون دلیل دکتر اختر فیزیکدان فلسطینی که‌موجی از حمایت‌های پژوهشگران و دانشگاهیان بین‌المللی را در پی داشت، یا رد کردن جایزه دانشگاه تل‌آویو توسط «کاترین هال» تاریخدان برجسته انگلیسی در راستای جنبش بین‌المللی «انزوا، سرمایه‌داری و تحریم علیه اسرائیل»، یا در مورد دیگری اخراج دانش‌آموز انگلیسی از مسابقه به جرم حمایت از فلسطین اشاره کرد؛ خبرهای همچون رقاصه‌های عریان اتریشی در بیت‌المقدس، حملهٔ جنگنده‌های اسرائیلی به غزه، تصمیم رژیم صهیونیستی برای مصادره هزاران هکتار از زمین‌های فلسطینیان، بازداشت پنج ماهیگیر فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست و... خبرهای بودند که بی‌بی‌سی فارسی نخواست به آن‌ها بپردازد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل