ایران اینترنشنال
400

واکنش بی بی سی به موفقیت بازیگر ایرانی

3 سال قبل

هم رسانی

   عوامل فیلم " فروشنده " در جشنواره بین المللی کن ...

در پی موفقیت " شهاب حسینی " بازیگر مشهور و با اخلاق سینمای ایران در جشنواره ی بین المللی فیلم کن، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی به این موضوع واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شصت و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کن، با اهدای دو جایزه ی ویژه ی بهترین فیلم نامه و بهترین بازیگر مرد برای سینمای ایران همراه بوده است که در این بین موفقیت " شهاب حسینی "، بازیگر معروف و با اخلاق کشورمان در به دست آوردن نخل طلای بهترین بازیگر مرد این جشنواره ی کن در سال 2016 میلادی، بسیار قابل توجه است.

در همین راستا، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی نیز همانند دیگر رسانه های داخلی و خارجی و دیگر رسانه های جهان تلاش کرده است تا به نوعی با واکنش نشان دادن به این موضوع، ضمن این که بی طرفی خود و خوشحالی اش از این موفقیت بازیگر ایرانی را به نمایش می گذارد، سیاست های خاص خود را نیز زیرکانه دنبال نماید.

این شبکه ی وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که به این منظور بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر نموده است، بدون هیچ اشاره ای به آثار فاخری که " شهاب حسینی " در آن ها به ایفای نقش پرداخته است، تنها به نام بردن از دو اثر که بیشتر با تفکرات غب همخوانی دارد اکتفا کرده و می نویسد: « دو جایزه بخش مسابقه کن اتفاق نادری برای سینمای ایرانی بوده است.

اصغر فرهادی که جایزه اش را از دست لاسلو نمش، کارگردان مجارستانی (سازنده فیلم پسر شائول) دریافت کرد، روی صحنه گفت: " فیلم های من معمولا شاد نیستند ولی خوشحالم که با جایزه هایی که امشب گرفتم، توانستم بخشی از مردم کشورم را خوشحال کنم. "

شهاب حسینی که پیش از این در فیلم درباره الی و جدایی نادر از سیمین نیز با اصغر فرهادی همکاری کرده بود، در کنفرانس مطبوعاتی از فرهادی به خاطر اعتمادی که به او کرد، تشکر کرد و گفت از اینکه از میان هفت جایزه اصلی کن، دو جایزه سهم سینمای ایران شد خوشحال است.

شهاب حسینی گفت که با این جایزه کار او از این پس سخت تر خواهد شد و باید تلاش بیشتری بکند. به این سوال همچنین ضمن تقدیر از مهمان نوازی مردم شهر کن، گفت که تنها هنر و فرهنگ است که می تواند آدم ها را با هم مهربان کند و جایگزین خوبی برای جنگ ها باشد. »

بی بی سی در ادامه نیز تأکید می کند: « فروشنده داستان زوج جوانی به نام رعنا و عماد (با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی) است که در حال بازی در نمایش "مرگ فروشنده" اثر آرتور میلر اند اما قبل از اجرای نمایش، آنها مجبور می شوند به خاطر فرریختن بنای ساختمان محل زندگی آنها، آنجا را تخلیه کرده و موقتاً به آپارتمان دیگری که همکار تئاتری شان بابک (با بازی بابک کریمی)، در اختیار آنها گذاشته نقل مکان کنند.

فیلم فروشنده با واکنش های مثبت و منفی منتقدان فیلم در کن مواجه شد و بسیاری از منتقدان فرانسوی، به انتقاد از فیلم پرداختند. واکنش منتقدان انگلیسی نیز به فیلم فرهادی، چندان خوب نبوده و آنها هر کدام ۳ ستاره یا کمتر به آن داده اند. »

اما چرا بی بی سی در گزارش خود به جز دو اثر " درباری الی " و " جدایی نادر از سیمین "، به دیگر نقش آفرینی های " شهاب حسینی " در آثار سینمایی و تلویزیونی و سریال های مختلف هیچ اشاره ای نمی کند؟!

شاید مرور کوتاه و گذرای برخی از این آثار ما را به پاسخ این سوال برساند؛ جایی که نقش آفرینی خاطره انگیز در بیش از پنجاه اثر بزرگ سینمایی از سال 1380 تا کنون از جمله آثاری به یاد ماندنی مانند " رستگاری در هشت و بیست دقیقه "،  " محیا "، " دل شکسته "، " سوپر استار "، " حوض نقاشی "، " بچه های ابدی " " تنهایی " و ... و نقش آفرینی به یادماندنی در بیش از دوازده سریال زیبا از سال 1377 تا کنون از جمله سریال های غیر قابل فراموشی، محبوب و ارزشی " پلیس جوان "، " مدار صفر درجه "، " رقص پرواز "، " شوق پرواز "،  " سرزمین کهن " و ... او را به یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین بازیگران و هنرمندان کشورمان تبدیل کرده است؛ که بازی در آثاری بزگ مانند بازی در نقش شهید خلبان بابایی در سریال " شوق پرواز " ناشی از اعتقادات قلبی وی به این ارزش هاست.

آیا اگر بی بی سی به این سابقه ی " شهاب حسینی " نیز در گزارش خود اشاره می کرد، باز هم می توانست تلاش کند تا از موفقیت اخیر وی در جشنواره ی بین المللی فیلم کن، در جهت اهداف سیاسی خود بهره برداری نماید؟!

بگذریم از این که این بازیگر موفق ایران اسلامی با حرکت بجای خود در تقدیم جایزه ی این جشنواره به محضر امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران، تمامی تلاش ها و خیالات بی بی سی و دیگر رسانه های هم مسیرش را نقش بر آب ساخته و ناکام گذاشته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

27 روز قبل