ایران اینترنشنال
402

بی‌بی‌سی حکومت ایران را به انتقام‌جویی متهم می‌کند

3 سال قبل

هم رسانی

   آیت‌الله علم الهدی

اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در برنامهٔ خبری تحلیلی "شصت دقیقه" به بهانهٔ تغییر نام تیم فوتبال "ابومسلم" برای چندمین بار به جایگاه نمایندهٔ محترم ولی‌فقیه در مشهد توهین کرد.
در این برنامه که با ناصر آملی روزنامه‌نگاری در مشهد مصاحبهٔ تلفنی صورت گرفت، تلاش شد تا نه‌تنها جایگاه امام‌جمعهٔ مشهد زیر سؤال برده شود، بلکه با اتهاماتی مداخلات مذهبی و فرهنگی ایشان در خراسان را نشانه گرفتند.
ابتدا این گفت‌وگو با بحث بر سر تغییر نام تیم ابومسلم به پیشنهاد آقای علم الهدی، آغاز شد و پس‌ازآن بی‌بی‌سی بحث را به لغو کنسرت‌ها و مسئلهٔ حجاب کشاند و این‌گونه به مخاطبان القا کرد که آقای علم الهدی در مسائل مختلفی که شاید مربوط به ترجمان‌های دیگر است مداخلهٔ بیش‌ازحد می‌کنند و سخت‌گیری‌ها در مشهد بعد از آقای طبسی شدیدتر شده است.
برای مثال مهمان برنامه در سخنانش به بی‌بی‌سی گفت که بیشتر خطبه‌های امام‌جمعهٔ مشهد در نماز جمعه‌ها مرتبط با مسئلهٔ حجاب است و از این امر اظهار تعجب کرد که چرا وقتی ترجمان‌های مختلف به افراد بدحجاب تذکر می‌دهند، امام‌جمعه باید در این مورد خطبه بخواند؟
مسئلهٔ خنده‌دارتری که در انتقادات نا به‌جای آقای آملی به آیت‌الله علم الهدی کاملاً مشهود بود، این نکته بود که در پایان گفت‌وگوی این فرد با بی‌بی‌سی فارسی، او حکومت را به انتقام‌جویی متهم کرد و در اظهاراتش به این مسئله پرداخت که چون فضای انتخاباتی در کشور به میل و مراد رهبران حکومتی نمی‌چرخد، آن‌ها سعی می‌کنند از خراسان به‌عنوان یک مدل برای پیاده کردن عقاید و اندیشه‌های خود استفاده کنند و به همین دلیل است که این اقدامات و سخت‌گیری‌ها در مشهد مشاهده می‌شود.
این در حالی است که همیشه رهبری جمهوری اسلامی ایران بر روابط مسالمت‌آمیز و حضور تمام اندیشه‌های سیاسی کنار هم تأکید داشته‌اند و در سخنرانی‌های مختلف ایشان مکرراً شاهد بوده‌ایم که ایشان به همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت تأکید داشته‌اند، پس اولاً چرا باید خود ایشان با نتیجهٔ انتخابات مردمی سر جنگ داشته باشند و به فکر انتقام‌جویی در خراسان باشند و به نمایندگان خود این‌گونه القا کنند که با موضع‌گیری‌های خود در پی انتقام از انتخابات مردمی و دولت باشند؟ ثانیاً این‌که خطبه‌های سیاسی و اجتماعی نماز جمعه مطابق بازمان خوانده می‌شود و در روزگاری که تهاجم رسانه‌های غربی حول محور زن و ستیز با عفاف و حجاب می‌چرخد این طبیعی است که یک امام‌جمعه تمرکز بیشتری بر این مسائل داشته باشد و در این امر هیچ‌گونه ایرادی نمی‌توان یافت. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

27 روز قبل