41

حمله پهباد آمریکایی به مردم افغانستان؛ نظرات شما

3 سال قبل

هم رسانی

هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به گروهی از مردم افغانستان حمله کرد. ادعای رسانه های غربی بر این است که پهباد در صدد حمله به گروه طالبان بوده و 30 نفر از سربازان طالبان را کشته است. اما یکی بزرگان قومی در نزدیکی های حادثه با رد این شایعه گفته قربانیان حمله، 14 نفر ازغیر نظامیان بوده اند.
حمله پهباد آمریکایی در افغانستان جان 14 غیر نظامی را گرفت. این در حالی ست که به ادعای بی بی سی و برخی رسانه های آمریکایی حملات هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی منجر به کشته شدن 30 سرباز طالبان شده است. در همین حال یکی از بزرگان قومی در محل با رد این ادعای بی‌بی‌سی گفت در حمله امروز هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی تنها ۱۴ نفر کشته شده‌اند که همه آنها غیر نظامیانی بودن اند که در مراسم تدفیق یک قریه ‌دار شرکت کرده بودند.

نظر شما در مورد حضور نیروهای ناتو و انگلیسی در افغانستان چیست؟

حتی به گفته ی ذبیح الله مجاهد، (سخنگوی گروه طالبان) که در صفحه توییتری خود منتشر کرده، کشته‌شدگان حمله پهباد آمریکایی، کوچی‌هایی (عشایری) بودند که در یک مراسم تشییع جنازه شرکت کرده بودند.

این حملات که در نزدیکی های مرز افغانستان و پاکستان انجام شد.

به نظر شما آیا واقعا هدف ناتو، انگلیس و آمریکا از حضور در افغانستان مقالبه با طالبان است؟ چرا طالبان از زمان حضور نیروهای غربی در افغانستان قوی تر و گسترش بیشتری یافته اند؟!
شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه واکنش‌های متناقض خود، با هم از تروریستی خواندن انفجار اخیر در چابهار خودداری می‌کند.

5 روز قبل