ایران اینترنشنال
413

توهین وقیحانهٔ بی‌بی‌سی به کتاب مقدس مسیحیان

3 سال قبل

هم رسانی

   کتاب مقدس مسیحیان

شاید این ساده‌ترین نکته‌ای باشد که هر فرد اجتماعی آن را می‌داند: "احترام به عقیدهٔ دیگران"
حال اگر این فرد اجتماعی، یک پژوهشگر یا یک نویسنده آن‌هم از نوع ادیبش باشد، قطعاً انتظار می‌رود که این نکته را به‌خوبی ادراک کند، که عقاید مذهبی و دینی دیگران برایشان ارزشمند است و توهین به آن نشان از عقب‌ماندگی و یا خصومتی پنهان دارد.
بازهم آقای علیزادهٔ طوسی که ظاهراً نویسندهٔ ادیب سایت بی‌بی‌سی محسوب می‌شود، در مجموعهٔ "نامه‌ای از لندن" یادداشتی با عنوان «شکسپیر یا کتاب مقدّس؟» نوشته است و این کتاب مقدس را به بهانهٔ تبلیغ یک برنامهٔ تلویزیونی به سخره گرفته است.
علیزاده ابتدا توضیحی در مورد این برنامه تلویزیونی می‌دهد که در آن آثار شکسپیر و فواید و کارایی‌اش برای بشر با کتاب مقدس مقایسه شده است و حاضران در آن برنامه به این نتیجه رسیده‌اند که آثار شکسپیر مفیدتر است.
بی‌بی‌سی که می‌کوشد با این یادداشت به‌ظاهر ادبی ولی تمسخرآمیز اعتقادات مسیحیان را به سخره بگیرد، به این باور غلط اشاره می‌کند که کتاب مقدس پر از افسانه است ولی آثار شکسپیر واقعی است. حال‌آنکه این ادعای بی‌بی‌سی در مورد کتاب مقدس تحریف‌نشده درست نخواهد بود و این ادعا چیزی از تقدس و ماهیت کتب مقدس الهی و کارایی‌شان در زندگی بشر نمی‌کاهد.
درجایی دیگر اشاره می‌شود به این نکته که کتاب مقدس "چطور فکر کردن" را به انسان تذکر می‌دهد، اما آثار شکسپیر "فکر کردن" را. حال‌آنکه در تمام ادیان الهی، انسان به تفکر فراخوانده شده است. به تفکری که راهنما، راه گشا و سازنده باشد.
آنچه مشخص است خط‌مشی بی‌بی‌سی در حمله به مقدسات است،خواه این مقدسات قرآن و نماز و روزه و حجاب و مقدسات اسلامی باشد، خواه تورات و انجیل و مقدسات سایر ادیان الهی.
برای روشن‌تر شدن این مسئله می‌توان به زیرنویس یکی از تصاویر این یادداشت اشاره کرد:
"«کتاب مقدّس» شامل «عهد عتیق» یهودیان و «عهد جدید» مسیحیان کتابی ست که چه در دادگاه، چه در مراسم تحلیف (مثلاً تحلیف ریاست جمهوری)، چه آن را خوانده باشند، چه نخوانده باشند، دست روی آن می‌گذارند و سوگند می‌دهند و سوگند می‌خورند."
این تعریف بی‌بی‌سی از کتاب مقدس است و پایین آوردن جایگاه آن به یک مراسم دیپلماتیک و سوگندی که به‌صورت تشریفاتی یاد می‌شود.
جای بسی تأسف و تأثر است که این رسانه به اسم آزاداندیشی، دائماً در حال تجاوز به حریم مقدسات ادیان الهی است، چه در قالب نوشته‌های ادبی و هنری و چه در تفسیر و تحلیل وقایع جهان.
حال سؤال اصلی اینجاست که چطور رسانه‌ای که دائماً سنگ فرقه‌ها و جریان‌های منحرفی چون بهائیت و فمینیسم را به سینه می‌زند و از احترام به این گروه‌های فاسد دم می‌زند و برای افرادی مثل هم‌جنس‌بازان ارزش و رسمیت قائل است، به‌سادگی به مقدسات مسیحیان و یهودیان و سایر پیروان ادیان آسمانی توهین می‌کند؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل