ایران اینترنشنال
414

حمایت همه‌جانبه از روسپی‌ها در انگلیس

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی گزارشی با موضوع تن‌فروشی زنان منتشر کرده است و در این گزارش با یک زن روسپی 29 ساله مصاحبه کرده است.
به گزارش بی‌بی‌سی، چلسی ۲۹ ساله است. البته نام حقیقی‌اش این نیست. او پنج سال است کارگر جنسی است و معتاد کرک کوکایین.
در این گزارش آمده است:" یکی از حومه‌های شهر لیدز اولین جایی است در بریتانیا که زنان اجازه دارند در ساعاتی مشخص درازای رابطه جنسی پول بگیرند."
در این گزارش آمده که پلیس انگلیس از ساعت 7 شب تا 7 صبح اجازه داده که زنان در محل‌هایی مشخص خود را حراج کنند و مشتری‌های متفاوتی را پاسخگو باشند. ضمن اینکه شهرداری نیز برای آنان لوازم بهداشتی و نوشیدنی گرم تهیه می‌کند و با این امکانات این تن‌فروشان کاسبی‌شان رونق گرفته است. به گفته یکی از آنان:" از اکتبر سال گذشته که این طرح اجرا شد، کارشان "خیلی تغییر کرده".
البته اجرای این حمایت‌ها از سوی پلیس انگلستان این فایده را هم از قول یکی دیگر از روسپی‌ها داشته:" امیلی می‌گوید حالا "هم دخترها مراجعه می‌کنند هم مشتری‌ها."
گفتنی است اجرای این طرح در انگلستان حتی برای شهروندانش غیرقابل‌تحمل است چون در انظار عمومی و به‌طور علنی این تن‌فروشی‌ها اتفاق می‌افتد و خیابان‌ها پر از زباله‌های ناخوشایند مانند قوطی‌های آب جو و سرنگ‌های آلوده و ... می‌شود و منظره‌های زشت و نامطبوعی در معابر شهر ایجاد می‌کند.
این طرز گزارش بی‌بی‌سی در مورد تن‌فروشی دخترها و زنان در انگلیس تأسف‌بار است و کاملاً بی‌ارزش و بی‌ارتباط با نیاز مخاطبان شبکهٔ بی‌بی‌سی فارسی و در راستای سیاست تغییر سبک زندگی آنان است و آنچه به نظر می‌رسد این است که بی‌بی‌سی قصد دارد قبح عرفی و اجتماعی تن‌فروشی زنان را بشکند تا جایی که به اجرای یک قانون شرم‌آور در انگلیس وزندگی و درآمد روسپی‌ها و مشتری‌هایشان می‌پردازد.
این مسئله که بی‌بی‌سی به چنین گزارش‌های سطحی و مبتذلی می‌پردازد، نشان‌دهندهٔ تهی بودن این شبکه از مطالب و محتوای مفید برای مخاطبان است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل