ایران اینترنشنال
415

چهره‌پردازی موهن و سخیف در مبارزه با تروریسم

3 سال قبل

هم رسانی

   پادشاه عربستان و رئیس جمهور آمریکا

پانزده سال از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر می‌گذرد حمله‌ای که در پی آن بیش از سه هزار نفر کشته شدند. حمله‌ای که همچنان بسیاری از موارد پیرامون آن در هاله‌ای از ابهام باقیمانده است.
آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با تروریسم به عراق و افغانستان لشکر کشیدند اما نه‌تنها ریشه تروریسم خشکانده نشد بلکه حاصل حضور آن‌ها در منطقه شد داعش، جبهه النصره، جیش الفتح و ده‌ها نام دیگر که به‌مانند اختاپوسی به جان مردم بی‌گناه افتاده‌اند؛ اما این لکه سیاه به این منطقه خلاصه نشده بلکه امروز در حال گسترش به سمت سرمنشأ خود هست.
موضوع حمله به یک کلوپ شبانه هم‌جنس‌گرایان آمریکا در شهر اورلاندو که منجر به مرگ ۵۰ و زخمی شدن ۵۳ نفر شد، در صدر خبرهای رسانه‌های آمریکا و جهان قرارگرفته و رسانه‌ها اخبار و اطلاعات جدیدی را درباره «عمر متین» مهاجم ۲۹ ساله خونین‌ترین تیراندازی تاریخ آمریکا منتشر می‌کنند. داعش این فرد مهاجم را در ارتباط با خود دانسته و پلیس آمریکا نیز اعلام کرده است او لحظاتی پیش از اقدام به حمله در تماسی با پلیس با گروه داعش ابراز هم‌پیمانی کرده است.
اما آن اخباری که در کنار خبر حمله به این کلوپ شبانه در صدر اخبار قرار گرفت: اول خروج عربستان سعودی از لیست سیاه سازمان ملل، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل در این خصوص فاش کرد که عربستان او را تحت‌فشار قرار داده تا این کشور را از لیست سیاه کشتار کودکان در یمن خارج کند؛ و دوم عدم ارتباط مسئولین دولتی عربستان با حادثه ۱۱ سپتامبر در گزارش جدید سیا که از سوی جان برنان رئیس سازمان سیا اعلام شد.

کم‌تر تحلیل گری پیدا می‌شود که نقش عربستان سعودی در حوادث سال‌های اخیر را کتمان کند از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی‌اش از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه و دامن زدن به جنگ فرقه‌ای و مذهبی گرفته تا حمله به مردم یمن و حمایت‌هایش از حکام فاسد و جائر کشورهای خلیج نشین همچون بحرین، نقش عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر هم قابل‌چشم‌پوشی نیست حادثه‌ای که ۱۵ نفر از ۱۹ نفر آن تبعه عربستان می‌باشند.
بااینکه شرارت‌های عربستان بر کسی پوشیده نیست در سال ۲۰۱۰، دولت اوباما مجوز فروش تسلیحاتی به ارزش شصت میلیارد دلار به عربستان را صادر کرد. از آن زمان، دولت آمریکا، معاهداتی برای فروش حدود چهل‌وهشت میلیارد دلار تسلیحات به عربستان را نهایی کرد که سه برابر مجموع فروش تسلیحات در دوران ریاست‌جمهوری «جرج بوش» است.
اما به‌واقع چرا امریکا نه‌تنها عربستان را تحت‌فشار قرار نمی‌دهد نه‌تنها برای مقابله با آن اقدامی نمی‌کند بلکه به حمایت‌های تمام‌قد خود از این کشور ادامه می‌دهد؟ و حتی برخلاف مصلحت و خواست شهروندان خود گام‌هایی را در راستای این چهره‌پردازی سخیف سعودی‌ها برمی‌دارد.
شبکه بی‌بی‌سی فارسی که در گزارشی سعی کرد پازل رسانه‌ای این حرکت موهن را تکمیل کند و تلاش کرد که سعودی‌ها را از اتهاماتی که به آن‌ها وارد است تبرئه کند این شبکه این‌گونه وانمود کرد که عربستان ناگزیر به یک چنین اقداماتی است زیرا این کشور در تقابل با ایران و اسلام سیاسی هست. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل