ایران اینترنشنال
416

بازتاب تکراری ادعاهای ضد ایرانی آل خلیفه در بی بی سی

3 سال قبل

هم رسانی

   رفتارهای خصمانه بحرین علیه ایران اسلامی ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش های اخیر خود، بار دیگر با پرداختن به ادعاهای ضد ایرانی مقامات بحرینی، ایران را به خرابکاری و مداخله در امور داخلی این کشور متهم کرده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی دیگر از گزارش هایی که اخیرا بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر نموده است، بار دیگر نیز به بلندگویی برای بازتاب اظهارات و ادعاهای ضد ایرانی مقامات آل خلیفه بر ضد کشورمان تبدیل شده و هم صدا با آن ها جمهوری اسلامی ایران را به مداخله در امور داخلی بحرین و خابکاری و جاسوسی در این کشور متهم می کند.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور که با تأکید بر این که «  دادگاه تجدیدنظر بحرین حبس ابد پنج شیعه را به جرم جاسوسی برای ایران تأیید کرد »، این گونه می نویسد: « یک دادگاه تجدیدنظر در بحرین حبس ابد پنج شیعه را به جرم جاسوسی برای ایران تأیید کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادگاه درخواست تجدیدنظر این پنج متهم را وارد ندانسته است.

این پنج نفر در ماه نوامبر سال گذشته به اتهام "جاسوسی برای ایران و عواملش به منظور اقدامات خصمانه علیه پادشاهی بحرین" مجرم شناخته شده بودند.

علاوه بر این، دادگاه آنها را به دلیل همکاری با سپاه پاسداران ایران برای حمله به تأسیسات عمومی و بانک ‌ها در بحرین گناهکار شناخته بود.

بر اساس کیفرخواست، دو نفر از متهمان در ایران برای "ساخت و استفاده از مواد منفجره و تسلیحات" برای عملیات خصمانه آموزش دیده بودند.

بحرین پیش از این نیز افراد دیگری را به اتهام جاسوسی برای سپاه پاسداران ایران مجرم شناخته بود. »

بی بی سی در ادامه نیز عنوان کرده است: « پادشاه بحرین جزیره‌ای کوچک با حدود یک میلیون جمعیت است که تقریبا هفتاد درصد جمعیت یک میلیون نفری آن شیعه هستند.

حکومت بحرین ایران را به دخالت در این کشور و تحریک شورشیان متهم کرد و ایران هم به سرکوب شیعیان در این کشور اعتراض داشت.

مهرماه سال گذشته بحرین کاردار ایران در منامه را "عنصر نامطلوب" خواند و در او را در اعتراض به "مداخلات ایران در پادشاهی بحرین" اخراج کرد. بحرین همچنین سفیر خود را از تهران فرا خواند، ایران نیز متقابلا کاردار بحرین را اخراج کرد.

پس از اینکه عربستان در سال گذشته روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد، بحرین هم در حمایت از این کشور روابط خود را با ایران متوقف و دفاتر دیپلمات خود را در ایران تعطیل کرد. »

این در حالیست که ظلم بی حد رژیم آل خلیفه در بحرین علیه شیعیان این کشور هر روزه و به بهانه هایی مختلف در جریان است  که اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران تنها یکی از بهانه های آنان برای اعمال این ظلم است تا هم شیعیان را در بحرین سرکوب کنند و هم با اتهام زنی به ایران فضایی دلخواه همراهان غربی و عربی خود ایجاد کرده و اذهان را از واقعیت های در جریان در اینکشور دور نگاه دارند.

گزارشگران مختلف شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشاتی متعدد بارها بر این ظلم آل خلیفه علیه شیعیان بحرینی تأکید کرده اند؛ گزارش های پر شماری که سرکوب ها، قتل ها، خشونت ها، شکنجه ها، بازداشت ها و ... را در خود جای داده است.

در این بین گزارشگران ویژه فرهنگ، فقر شدید و دین  در گزارشات خود از تبعیض سیستماتیک دولت بحرین علیه شهروندان شیعه از طریق سیاست‌ های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و اجتماعی خبر داده اند؛ گزارش هایی که در ان تأکید شده است، " دولت بحرین روحانیون شیعه را هدف قرار می ‌دهد تا آنها را تحت فشار قرار دهد و تلاش می‌ کند نقش آن‌ ها‌ را در کتاب ‌های تاریخ رسمی تضعیف کند.همچنین، دولت بحرین در سیاست‌ های شهروندی، مسکن و رفاه علیه شیعیان تبعیض قائل می ‌شود، همان ‌طور که مساجد شیعی و اماکن مهم دینی و فرهنگی شیعیان را تخریب کرد. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

10 روز قبل