ایران اینترنشنال
421

اذعان بی بی سی بر وضعیت وخیم پناهجویان در اروپا

2 سال قبل

هم رسانی

   تن فروشی پناهجویان مرد در یونان ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی، با اشاره به وضعیت وخیم پناهجویان در اروپا، در حالی به نوعی به این حقیقت اذعان داشته است که پیشتر ما شاهد سیاه نمایی های این رسانه ی غربی در خصوص وضعیت پناهجویان در ایران بوده ایم ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که بیست و یکم خرداد ماه 1395 بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به واقعیت هایی تلخ از وضعیت پناهجویان در اروپا، در شرایطی به نوعی به وضعیت بحرانی آن ها در غرب اذعان نموده است که ما بارها شاهد سیاه نمایی های بی دلیل این رسانه ی سلطنتی انگلیسی در خصوص شرایط پناهجویان افغان در جمهوری اسلامی ایران بوده ایم.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور، با پرداختن به این که « پناهجویان مرد در یونان به تن ‌فروشی روی آورده‌ اند »، اذعان نموده است: « تحقیقات بی ‌بی ‌سی نشان می ‌دهد شماری از پناهجویان مرد جوان از جمله نوجوانان در آتن، پایتخت یونان به تن ‌فروشی روی آورده ‌اند.

بسیاری از این افراد مایل هستند که به اروپای شمالی بروند اما تغییر قوانین مرزی باعث شده تا در یونان بمانند و از آنجایی که به طور قانونی نمی ‌توانند کار کنند، شماری از آنها مجبور شده ‌اند برای تامین معاش، دست به تن ‌فروشی بزنند.

یکی از این افرادی که بی‌ بی ‌سی با آنها صحبت کرده، مرد ۲۵ ساله‌ای از ایران است که در مصاحبه با بی‌ بی ‌سی از شرم خود به دلیل برقراری رابطه جنسی با مردان بزرگ ‌تر از خود سخن گفته است. او برای این روابط جنسی ۵ تا ۱۰ دلار دریافت می‌ کرد. »

بی بی سی در بخشی دیگر نیز می نویسد: « گزارشگر بی ‌بی ‌سی، نوجوانانی را در پارک های مرکز آتن دیده که منتظر مشتری بودند.

در یک مورد، یک پناهجوی جوان افغان که تن ‌فروشی می‌ کند، گفت حتی نوجوانان ۱۵ ساله هم دست به این کار زده ‌اند.

مقام های یونان می‌ گویند نزدیک به ۶۰ هزار پناهجو در اردوگاه‌ های مختلفی در این کشور به سر می‌ برند.

نشریه اینترنتی گلوبال پست هم اخیرا در گزارشی نوشته بود که شماری از پناهجویان مرد از افغانستان و سوریه که در یونان هستند، برای آن که بتوانند نیازهای روزمره خود و خانواده را تامین کنند، مجبور به تن ‌فروشی می ‌شوند.

تن ‌فروشی در یونان مجاز است اما این کار تنها در روسپی ‌خانه ‌های مجاز آزاد است.

گلوبال پست نوشته بود که این مردان حتی برای ده یورو آماده هستند تا رابطه جنسی برقرار کنند و مواردی بوده که آنها برای چنین رابطه ‌ای دو یورو دریافت کرده‌ اند. »

اما این موضوع و وضعیت بحرانی پناهندگان و پناهجویان در اروپا تنها مختص کشور یونان نیز نبوده و در بسیاری از کشورهای اروپایی ما شاهد این وضعیت هستیم؛ به عنوان مثال وضعیت بیشتر از چند هزار پناهجویی که در خاک فرانسه سرگردان هستند را می توان از این دست دانست؛ همان گونه که "کوچتل" مدیر بخش اروپای کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در کنفرانسی رسانه ‌ای در ژنو گفت که فرانسه باید به وضعیت بیش از 3000 پناهجویی که در مسیر تونل اروپا در نزدیکی بند "کاله" در شمال این کشور به سر می ‌برند، رسیدگی کند و آن را به عنوان بحرانی مدنی تحت کنترل درآورد.

وضعیت شمار بالای پناهجویان در سرمای منفی نوزده درجه ی سانتیگراد مرزهای مقدونیه نیز بهتر از سایرین نیست.

در پی تصمیم اتحادیه ی اروپا در سال 2015 میلادی که بیش از 160 هزار پناهجو را میان کشورهای مختلف اروپا تقسیم کنند، انگلیس متعهد شده است که در طول پنج سال پذیرای بیست هزار پناهجو در داخل مرزهای خود باشد که بررسی سختگیری های اعمال شده در این کشور نیز نشان گویای وضعیت بحرانی این افراد در اروپاست.

تمام این ها در حالیست که رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی هر چند وقت یک بار با انتشار برنامه و گزارشی جدید، از وضعیت بد و غیر قابل قبول مهاجرین و پناهندگان افغان و پاکستانی در جمهوری اسلامی ایران ابراز نارضایتی می کنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل