ایران اینترنشنال
422

بی‌بی‌سی:"مادرش کاتولیک بود، به اوتانازی روی آورد"

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سایت بی بی سی فارسی

به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی گزارشی در مورد مردی 39 ساله در سایت خود منتشر کرده است که به دلیل تمایلش به هم‌جنسان جوانش برای رابطهٔ جنسی، تصمیم به خودکشی دارد.
بنا به گزارش بی‌بی‌سی به نقل از این مرد هم‌جنس‌گرا آمده:
""در دوران بلوغ با پسری آشنا و دیوانه‌وار عاشقش شدم. هر دو پانزده‌ساله بودیم. این احساس برای من غیرقابل‌تحمل بود. چون نمی‌خواستم هم‌جنس‌گرا باشم."
این مرد 39 ساله که ساکن بلژیک می‌باشد با نام مستعار "سباستین" با این شبکه مصاحبه کرده است و طبق گفته‌هایش دوست ندارد که یک هم‌جنس‌گرا باشد به همین دلیل به تعبیر بی‌بی‌سی تصمیم به "اوتانازی" یا "مرگ خودخواسته" دارد که در بلژیک برای عده‌ای خاص از بیماران جسمی و روانی قانونی شده است.
در خلال این گزارش بی‌بی‌سی به شرایط خانوادگی و مادر این مرد می‌پردازد و در مورد او می‌نویسد:
" مادرش بیمار بود و در خانه، سنت‌های سخت‌گیرانه مذهب کاتولیک حاکم بود."
با این توضیح بی‌بی‌سی می‌کوشد تا بار دیگر بر عقاید مذهبی بتازد و آن را دست و پاگیر جلوه دهد و حتی افراد مذهبی را نوعی بیمار قلمداد کند که باعث انگیزهٔ خودکشی در فرزندشان می‌شوند. ضمن اینکه بی‌بی‌سی با یک گزارش حزن‌انگیز از زندگی فردی که تمایل به هم‌جنس خود دارد و حالا انگیزهٔ خودکشی پیداکرده است، این دو عمل ضد دینی را طبیعی جلوه دهد یعنی هر انسانی می‌تواند هم‌جنس‌گرا باشد و خجالت نکشد و یا اگر خجالت کشید می‌تواند انتخاب کند که زنده بماند یا به زندگی خود خاتمه دهد. همان‌طور که در ادامه از قول این فرد هم‌جنس‌گرا می‌نویسد:
"تمامی این مسائل در شخصیت من رسوب‌کرده و درنتیجه فردی بسیار گوشه‌گیر و تنها و ازنظر جسمی ضعیف و ناتوان بودم. از بیرون رفتن و اینکه دیگران به من نگاه کنند می‌ترسیدم. همیشه می‌ترسیدم و خیلی خجالتی بودم."
علاوه بر این، سؤال مخاطبان فارسی‌زبان بی‌بی‌سی از این شبکه این است که چرا پرداختن به مقولهٔ اوتانازی یا خودکشی و هم‌جنس‌گرایی که هیچ سنخیتی با اعتقادات آنان ندارد باید برای این رسانه مهم باشد، آن‌هم در مورد فردی که ساکن بلژیک است و هیچ اعتقاد مذهبی در او وجود ندارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل