ایران اینترنشنال
423

تمدن انگلیسی و رستوران برهنه‌ها

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی

سال‌ها از این ماجرا می‌گذرد که پدر و مادر همه‌ی ما انسان‌ها وقتی‌که پرده‌ی ستر از اندامشان برداشته شد احساس شرمساری کردند و با برگ درختان خود را پوشاندند.
این رفتار اجداد ما، در فطرت تمام انسان‌های عالم به ودیعه نهاده شد تا دست‌وپا گیر خیلی از ارزش‌های روابط انسانی نشود و از بروز بسیاری از انحرافات اخلاقی و اجتماعی جلوگیری کند، تا بشر بتواند درصحنه‌ی گیتی، گوهر واقعی وجودش را به نمایش بگذارد.
حالا اما داستان چیز دیگری است. پس از قرن‌ها که از ماجرای آدم و حوا می‌گذرد، افرادی پیداشده‌اند که برهنگی را تمدن می‌خوانند و از ساز مخالف زدن با فطرت انسانی‌شان احساس لذت می‌کنند.
به‌تازگی بی‌بی‌سی فارسی به رستورانی تازه تأسیس در لندن رفته است، که در آن افراد باید برهنه باشند و غذای خام بخورند.
رئیس این رستوران در مصاحبه‌ای که با بی‌بی‌سی داشت در مورد مزایای رستورانش صحبت کرد و اینکه مردم در رستورانش از قیدوبند لباس و هر نوع پوششی آزادند و احساس راحتی می‌کنند.
او افزود آنچه در رستورانش اهمیت دارد تنها لذت بردن از برهنگی است و اینکه غذاهای خام و بدون هرگونه طعم‌دهنده سرو می‌شود و همه‌چیز لخت و عریان است و مردم از اینکه در مورد بدنشان قضاوت نمی‌شود احساس خوبی دارند.
این‌ها تنها توضیحاتی بود که صاحب رستوران برهنه‌ها در لندن از آن احساس خرسندی می‌کرد و گمان می‌کرد که رستورانش تنها محیطی برای غذا خوردن نیست بلکه فضایی برای تعاملات اجتماعی است.
حال سؤال اصلی اینجاست که چرا بی‌بی‌سی فارسی اصرار دارد که سبک زندگی انگلیسی را به خورد مخاطبانش دهد؟ درحالی‌که مسائلی ازاین‌دست حتی در جوامع غربی هم ممکن است برای بسیاری از شهروندان غیرقابل‌قبول و یا حتی غیرقابل‌تحمل باشد. این هنجارشکنی‌های بی‌بی‌سی برای مخاطبانش عجیب نیست چون اخیراً گزارشی در موردحمایت پلیس انگلیس از روسپی‌ها منتشرشده بود که به‌راحتی بتوانند درآمدزایی کنند و این تجارت کثیف در انگلستان حتی شهروندان خودشان را آزرده بود چه رسد به مخاطبان فارسی‌زبان و معتقد بی‌بی‌سی که ذهنشان به‌کلی ازاین‌گونه دغدغه‌ها و تمایلات دور است و بیشتر به حیا و عفاف وزندگی خانوادگی متمایل هستند تا این‌گونه آزادی‌های کاذبی که بی‌بی‌سی به‌انحاءمختلف مطرح می‌کند و نام آن را حقوق بشر یا تمدن می‌گذارد و هرکجا که با این آداب زننده مقابله شود، آنجا را محیطی غیرقابل‌تحمل و عقب‌مانده معرفی می‌کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل