ایران اینترنشنال
427

بازتاب قهرمانی کشتی ایران با کتمان ناکامی آمریکا

3 سال قبل

هم رسانی

   قهرمانی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2016

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که به مناسبت قهرمانی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2016 آمریکا منتشر کرده است، همزمان با بازتاب قهرمانی کشورمان، به کتمان ناکامی بزرگ ایالات متحده در کشور خود نیز پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

قهرمانی مقتدرانه ی تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در رقابت های جام جهانی 2016 میلادی که به میزبانی شهر لس آنجلس در کشور آمریکا برگزار گردید به قدری با اهمیت بوده است که اکثر رسانه های جهان نتوانند در برابر آن سکوت کرده و آن را نادیده بگیرند.

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس نیز در همین رابطه، به جهت این که ظاهر بی طرفانه ی خود را از دست ندهد، به اجبار در گزارشی که بیست و چهارم خرداد ماه 1395 منتشر کرده است، به بازتاب این قهرمانی پهلوانان ایرانی پرداخته است؛ هر چند این گزارش خیلی مختصر می باشد.

اما آن چه در این گزارش قابل توجه است، تلاش بی بی سی برای فرار از بیان ناکامی تیم ملی آمریکا در خاک کشور خود می باشد که به عبارتی بهتر ناکامی بزرگ میزبان همیشه مدعی به حساب می آید.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور می نویسد: « تیم کشتی آزاد ایران در چارچوب رقابتهای جام‌جهانی این رشته ورزشی که در لس‌آنجلس آمریکا برگزار می‌شد، برای هفتیمن بار قهرمان این دوره از رقابتها شد.

تیم ایران در مسابقه نهایی خود در چهل و چهارمین دوره جام جهانی این رشته در مقابل روسیه قرار گرفت که این دیدار با "نتیجه ۵ بر ۳" به نفع ایران تمام شد.

تیم کشتی آزاد ایران در این دیدار ۵ پیروزی توسط حسن رحیمی، مسعود اسماعیل‌پور، مصطفی حسین ‌خانی، حسن یزدانی و کمیل قاسمی بدست آورد و علیرضا کریمی، میثم نصیری و امیر محمدی نیز بازنده‌های ایران بودند.

با این پیروزی ایران تاکنون هفت بار قهرمان و یازده بار هم نایب قهرمان این رقابتها بوده است.

این سومین پیروزی پیاپی ایران در این رشته از دیدارهای جهانی در خاک آمریکا بوده است.

ملی ‌پوشان ایران در جام‌جهانی لس‌آنجلس امسال، با شکست تیم‌ های جمهوری آذربایجان، هند و آمریکا به فینال این رقابت ‌ها راه یافت.

پس از ایران روسیه، گرجستان و آمریکا به ترتیب مقامهای بعدی را به خود اختصاص دادند. »

اما این قهرمانی اخیر پهلوانان ایرانی در جام جهانی 2016 میلادی آمریکا، از چند نظر قابل توجه است که بی بی سی کاملا سطحی و با کمترین توجه از کنارشان عبور کرده است.

همانطور که می دانید میزبانی این رقابت ها در سه سال اخیر بر عهده ی ایالات متحده ی امریکا و شهر لس آنجلس بوده است، اما بررسی نتایج این سه سال گویای اقتدار کامل کشتی گیران ایرانی در خاک این کشور است؛ جایی که در هر سه دوره، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با گذشتن از سد تمامی حریفان، حتی شکست میزبان آمریکایی در خاک کشور خود، به عنوان قهرمانی دست یافته است، اما آمریکا با وجود بهره بردن از امتیازات میزبانی، کمترین توفیق را داشته و تنها یک عنوان دومی و یک عنوان سومی را در سه دوره ی اخیر به دست اورده است که اوج این شکست و ناکامی در رقابت های سال 2016 بوده است که تیم ملی کشتی آزاد این کشور در خاک خود اصلا بر روی سکو نرفته و به جایگاه چهارم دست یافته است.

بعلاوه پنج قهرمانی پیامی کشورمان در پنج دوره ی اخیر این رقابت ها نیز بیش از پیش اقتدار و فرمانروایی کشتی کشورمان در جهان را به رخ حریفان خواهد کشید و این رؤیایی دست نیافتنی برای ایالات متحده به حساب می آید که هر ساله با صرف هزینه های مختلف سنگین و تلاش برای میزبانی رقابت های مختلف، تلاش می کند تا کمی از فاصله ی خود با کشورمان کم کند اما همچنان ناکام باقی مانده است.

سایت رسمی فیلا (فدراسیون جهانی کشتی) نیز در پی این قهرمانی مقتدرانه ی کشورمان، با انتشار گزارشی به بازخوانی روند درخشش کشتی گیرانی ایرانی در مراحل مختلف این رقابت ها تمجید از قهرمانان ایرانی پرداخته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

27 روز قبل