ایران اینترنشنال
428

تلاش بی بی سی برای کم کردن نقش داعش در کشتار همجنسگراها

2 سال قبل

هم رسانی

   " عمر متین "، عامل کشتار همجنسگرایان در اورلاندو ...

حمله ی تروریستی داعش در خاک آمریکا برای این کشور که خود ایجاد کننده ی این تروریست ها به حساب می آید، شکستی بزرگ محسوب می شود؛ از همین جهت بی بی سی فارسی در گزارشی برای کم کردن نقش داعش در کشتار همجنسگراها در اورلاندو، تلاش کرده است ...

به گزارش بی بی سی پرسین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، تلاش کرده است تا با تأکید بر اظهارات همسر سابق عمل کشتار همجنسگراها در اورلاندو، اعلام پذیرش این کشتار توسط داعش را نوعی بهره برداری از فرصت پیش آمده نشان داده و نقش ان ها در این کشتار را کاهش دهد.

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که با تیتر « همسر سابق عمر متین: او تعادل روانی نداشت » منتشر کرده است، این گونه عنوان می کند: « ستاره یوسفی، همسر سابق عمر متین، شخصی که روز یکشنبه به یک باشگاه شبانه همجنسگرایان در اورلاندو آمریکا حمله کرد و باعث کشته شدن ۵۰ نفر شد، می‌ گوید که او مشکل روانی داشته و فرد باثباتی نبوده است.

خانم یوسفی در سال ۲۰۰۹ میلادی به مدت ۴ ماه با آقای متین زندگی کرده بود.

او گفت که خانواده ‌اش هنگامی که متوجه شدند آقای متین فحاش و بدرفتار است، وی را از دست او "نجات" دادند.

خانم یوسفی گفته است که در خلال چند ماه زندگی مشترکش، آقای متین بر سر موارد بی‌ اهمیت و ناچیز مانند نشستن لباس‌ ها، به طور مرتب او را کتک می‌ زد.

همسر سابق آقای متین افزود: "او وقتی عصبانی می ‌شد، از همه چیز نفرت پیدا می ‌کرد. او بی ‌ثبات و بیمار روانی بود. این تنها شرح حالی است که می‌ توانم بدهم." »

بی بی سی در ادامه نیز برای ایجاد تردید در نقش داعش در این کشتار، تأکید می کند: « به گزارش رویترز، خبرگزاری اعماق وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)، مدعی شده که داعش مسئول این حمله بوده و آن را کار یکی از "رزمندگان داعش" دانسته است. در این بیانیه معلوم نبود که آیا داعش مستقیما نقش داشته یا فقط مدعی است که الهام بخش حمله بوده است.

اما میر صدیق پدر عمر متین انگیزه پسرش را عقاید ضد همجنس‌گرایی او دانسته نه دلایل مذهبی. او به رسانه‌ های آمریکا گفت پسرش اخیرا از دیدن دو مرد که در میامی در خیابان همدیگر را در آغوش گرفته بودند عصبانی شده بود.

او از طرف خود و خانواده‌ اش از همه عذرخواهی کرد و گفت که او هم مثل تمام آمریکا از این اتفاق تکان خورده است.

گفته می‌ شود که این کشتار، مرگبارترین حمله مسلحانه در تاریخ معاصر آمریکا بوده است. در این تیراندازی ۵۳ نفر نیز زخمی شده ‌اند.

پلیس گفته است که حدود سه ساعت پس از شروع تیراندازی وارد این محل شده و فرد مهاجم را که شماری گروگان در اختیار داشت، کشته است. »

اما در خصوص نقش داعش در این کشتار همجنسگرایان آمریکایی بایستی به این نکات که اکثر رسانه های جهان به آن اذعان داشته اند توجه داشت؛ در این خصوص اکثر رسانه های آمریکایی اذعان داشته اند که علاوه بر این که گروه تروریستی داعش رسما " عمر متین "، عامل کشتار کلوپ همجنسگرایان در اورلاندو، را یکی از اعضای این گروه و " سرباز " خود خوانده و مسئولین این حمله را پذیرفته است، بر اساس گزارش پلیس آمریکا، شخص " عمر متین " نیز قبل از ورود به این کلوپ با تماسی که به مرکز اورژانس این نیرو گرفته است، خود را از پیروان داعش معرفی کرده است.

 

نکته ی قابل توجه اسن است که کشته و زخمی شدن بیش از 90 همجنسگرا در خاک آمریکا، درست است که خود بزرگترین کشتار مسلحانه در این کشور به حساب می آید و مهم است، اما آن چه این کشتار را مهمتر و منحصر به فرد ساخته است، این حقیقت است که گروهی عامل آن بوده است که بر اساس اسناد و شواهد مختلف، از جمله اعترافات مندرج در کتاب خاطرات هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات دور آینده ی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پایه ریزی و اساس آن از سیاست های ایالات متحده در خارمیانه و حمایت های بی چون و چرایشان از رژیم اشغالگر صهیونیستی ناشی می شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل