ایران اینترنشنال
429

حمله داعش به همجنس بازها، بهانه ی جدید حمله به اسلام در آمریکا

3 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش هایی که اخیرا بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، به بازتاب اظهارات ضد اسلامی " ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در پی حمله داعش به همجنس بازها در این کشور پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

اظهارات، تصمیمات و عملکرد ضد اسلامی و تبعیض آمیز علیه مسلمانان در ایالات متحده ی آمریکا، با توجه به سوابق و مشاهدات مختلف، امری کاملا غیر قابل انکار است؛ موضوعی که هر بار با بهانه ای جدید منعکس شده و شدت می گیرد.

در این بین، حمله ی داعش به کلوپ همجنس بازها در اورلاندو، بهانه ی جدیدی برای حمله به اسلام و مسلمانان در آمریکا را فراهم ساخته است؛ موضوعی که می توان در اظهارات ضد اسلامی " ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات پیش روی دور جدید ریاست جمهوری در ایالات متحده، آن را به وضوح مشاهده کرد و شبکه ی فارسی زبان بی بی سی نیز در گزارشی با وی همصدا شده و به بازتاب آن پرداخته است.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور با استفاده از تیتر « کشتار اورلاندو؛ دونالد ترامپ از جامعه مسلمانان انتقاد کرد »، این گونه می نویسد: « دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری ‌خواهان در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا، از جامعه مسلمانان این کشور به دلیل ناکامی در معرفی مهاجم کشتار اورلاندو انتقاد کرده است.

آقای ترامپ به سی ‌ان ‌ان گفت که به نظر او عمر متین، شخصی که به باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو حمله کرد، در میان جامعه مسلمانان به عنوان فردی شناخته شده بود که ممکن است دست به خشونت بزند.

او از مسلمانان انتقاد کرده که "به دلایلی" این گونه افراد را به پلیس و دستگاه‌های امنیتی معرفی نمی‌ کنند.

عمر میتن بامداد روز یکشنبه ۱۲ ژوئن با اسلحه به یک باشگاه شبانه همجنسگرایان در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا حمله کرد که این حمله منجر به کشته شدن ۵۰ نفر و زخمی شدن ۵۳ نفر دیگر شد. این واقعه مرگبارترین تیراندازی جمعی در تاریخ آمریکا است.

به گفته پلیس، عمر متین مدعی پیروی از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده است. »

شبکه ی وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در ادامه نیز با تأکید بر اسلامی بودن " داعش "  و عنوان " دولت اسلامی " برای یاد کردن از این تروریست ها، می آورد: « دونالد ترامپ به شبکه فاکس نیوز هم گفته است که هزاران نفر در آمریکا زندگی می ‌کنند که "مملو از نفرت و آماده ارتکاب شرارت‌ های مشابه هستند".

آقای ترامپ پیش از این از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود انتقاد کرده بود که در واکنش به تیراندازی اخیر از عبارت "اسلام افراطی" استفاده نکرده ‌اند.

او در توییتر خود بار دیگر از پیشنهاد خود برای منع ورود مسلمانان به آمریکا دفاع کرده بود. »

این درحالیست که ما پیشتر نیز شاهد حملات افراطی " دونالد ترامپ " به مسلمانان بوده ایم که اینار نیز کشتار همجنسگرایان عامل ابراز آن بوده است.

بر اساس گزارشی که نشریه تایم چندی پیش منتشر کرده است، یک سازمان حقوق بشری در انگلیس که از حقوق مسلمانان دفاع می کند، هر ساله جایزه ای کنایه آمیز را با عنوان " نماد اسلام هراسی " به مجموعه یا فردی در جهان که بیشترین سهم را در گسترش اسلام هراسی ایفا نموده است اعطا می کند و آن ها در سال 2015 میلادی، " دونالد ترامپ " را به دلیل موضع گیری های ضد اسلامی افراط گرایانه اش، به عنوان " نماد اسلام هراسی " انتخاب کرده است.

این موضع گیری های آقای ترامپ به قدری افراطی است که حتی اعتراض هم حزبی های جمهوری خواه خود را نیز دراورده است؛ به طوری که " باب بنت "، سناتور مشهور جمهوری خواه، در آخرین روزهای زندگی اش در بیمارستان، از تمامی مسلمانان و مردم جهان بابت این رفتارهای هم حزبی خود عذرخواهی کرده و ابراز شرمساری نموده است.

سازمان عفو بین‌ الملل نیزدر مقابل این اسلام هراسی های نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا در بیانیه ای آورده است: " این پیشنهاد زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می ‌کند. "

ترامپ در جریان سخنرانی تبلیغاتی در شهر "مونت پلزنت" در ایالت کارولینای جنوبی تأکید کرده است که: " دونالد ترامپ خواهان آن است که تا زمانی که نمایندگان ما متوجه شوند، چه اوضاع جهنمی ‌ای در جریان است، ورود همه مسلمانان به آمریکا کاملاً ممنوع شود. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل