ایران اینترنشنال
430

واکنش بی بی سی به ادامه فعالیت گروه تروریستی "جیش العدل"

2 سال قبل

هم رسانی

   منطقه درگیری نیروی انتظامی با تروریست های در شرق کشور ...

در پی وقوع درگیری میان اعضای گروهک تروریستی " جیش العدل " و مأموران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه ای از مرزهای شرق کشورمان، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی به این موضوع واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

فعالیت های خرابکارانه و تروریستی در نقاط مختلف کشورمان و به شکل های مختلف، همواره مورد نظر و توجه ابزارهای مختلف رسانه ای وابسته به دولت های غربی قرار داشته و دارند و ما شاهد بوده ایم که اندک خبری در این رابطه به طوری گسترده توسط این ابزارهای رسانه ای مورد بازتاب و واکنش قرار گرفته است.

در این رابطه، ارتباط میان گروهکی که توسط " عبدالمالک ریگی " تروریست معروف اعدام شده در کشورمان رهبری می شد با شبکه ی وابسته به وزارت امور خارجه ی انگلیس، امری کاملا اثبات شده و غیر قابل انکار است؛ در همین راستا کاملا معمول و پذیرفته شده است که گروهک " جیش العدل " نیز که توسط ته مانده های اعضای گروهک ریگی تشکیل و اداره می شود، همانند رهبر خود، از لطف بی بی سی برخوردار باشد.

در همین خصوص، در پی وقوع درگیری میان چند تن از اعضای این گروهک تروریستی و مأموران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه ای از شرق کشورمان، بی بی سی فارسی نیز با انتشار گزارشی، به بازتاب این موضوع پرداخته و به آن واکنش نشان داده است.

بی بی سی در گزارش مذکور با اعلام این خبر که « یک سرباز پلیس ایران و ۵ عضو جیش العدل در درگیری در سیستان و بلوچستان کشته شدند »، می نویسد: « سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران، از درگیری ماموران پلیس با اعضای جیش العدل در منطقه خاش در سیستان و بلوچستان خبر داده است.

به گفته سخنگوی پلیس در درگیری امروز ۲۴ خرداد (۱۳ ژوئن) ۵ نفر از اعضای جیش ‌العدل و یک سرباز پلیس کشته شده ‌اند. در زمان انتشار توضیح پلیس درباره جزئیات درگیری که مقارن ساعت ۲ بعدازظهر به وقت محلی بوده، درگیری کماکان ادامه داشته است.

حسین رحیمی فرمانده پلیس سیستان و بلوچستان گفته است که دو نفر از اعضای گروه جیش العدل که امروز در درگیری ها حاضر بودند، موفق به فرار از دست پلیس شده اند.

بر اساس گفته های پلیس، از اعضای جیش العدل که "قصد اقدام تروریستی و خرابکارانه در داخل خاک کشور" را داشتند "مقادیر معتنابهی سلاح و مواد منفجره کشف" شده است.

گروه جیش ‌العدل در سال ‌های گذشته و در موارد متعدد، درگیری ‌هایی مسلحانه با نیروهای نظامی و امنیتی ایران در سیستان و بلوچستان داشته و مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی جنوب شرق ایران را هم بر عهده گرفته است.

استان سیستان و بلوچستان یکی از مناطق توسعه‌ نیافته ایران است و شاخص‌ های مختلف آن، چون متوسط درآمد و سطح سواد، نسبت به اغلب استان ‌های دیگر وضعیت نامناسبی دارد ... »!

گروه تروریستی " جیش العدل "، ته مانده های سابق گروه " جندالله " با سرکردگی " عبدالمالک ریگی " هستند که پس از دستگیری و اعدام این تروریست خون خوار توسط کشورمان در خرداد ماه سال 1389 پس از جنایاتی پر شمار و نابودی گروه تروریستی " جندالله "، بار دیگر با سازمان دهی بیشتر خود را مطرح کرده و اعلام موجودیت کرده اند.

این گروه در طول سال های اخیر ( از اوایل سال 1391 تا کنون )، بارها دست به عملیات هایی تروریستی در خاک کشورمان زده، تعدادی را به شهادت رسانده و امنیت مناطق شرقی کشورمان را به مخاطره انداخته است که به همین دلیل نیز همانند گروه " جندالله " و شخص " عبدالمالک ریگی "، توانسته اند همچنان حمایت های مختلف ابزارهای رسانه ای وابسته به دولت های غربی از جمله بی بی سی فارسی را با خود به همراه داشته باشند.

با وجود جنایات مختلفی از قبیل ادعای به شهادت رساندن ده ها پاسدار در چهارم شهریور 1391، ادعای به شهادت رساندن ده عضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هجدهم مهر 1391، حمله به گشت مرزبانی در سراوان و به شهادت رساندن 14 مرزبان در سوم آبان 1392، ربودن مرزبانان ایرانی در بهمن ماه 1392 و ... همواره شاهد این بوده ایم که بی بی سی و امثال آن در مواجهه با این جنایات تلاش کرده اند تا این تروریست ها را افرادی آزادی خواه و عدالت طلب نشان دهند که به دلیل ظلم جمهوری اسلامی به سنی مذهب ها قیام کرده اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل