ایران اینترنشنال
432

اعدام اشرار و سیاست‌های بی‌بی‌سی در قبال آن

3 سال قبل

هم رسانی

   بی بی سی

اعدام به‌عنوان یکی از احکام اسلامی در قوانین جزایی جمهوری اسلامی ایران جای دارد. اسلام مانند دیگر شرایع الهی اعدام مجرمان را در مواردی خاص جایز و گاهی واجب شمرده است، ضمن این‌که اعدام انسان‌ها را بدون این‌که مرتکب جرم و فسادی در زمین شده باشند حرام و گناهی عظیم می‌داند
در این یادداشت به دنبال اثبات فقهی و شرعی حکم اعدام نمی‌باشیم که در منابع اسلامی از منابع دقیقی برخوردار می‌باشد. این حکم همیشه مورد تعرض دولت‌های غربی و به‌تبع آن‌ها رسانه‌های حامی این دولت‌ها ازجمله بی‌بی‌سی بوده است. حال‌آنکه دست این دولت‌ها آغشته به خون مردم بی‌گناه کشورهای مختلف ازجمله عراق و افغانستان و... بوده است اما این رسانه‌ها ذره‌ای دم برنمی‌آورند.
فروردین سال گذشته یک گروه از اشرار خوزستان در یک حمله شبانه به پاست گاه سیار نیروی انتظامی خوزستان در مسیر اهواز حمیدیه سه تن از کارکنان انتظامی استان را به شهادت رساندند. در همین زمینه حجت‌الاسلام اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه از اعدام سه نفر از مجرمین این پرونده خبر داد که بازهم اعلام این‌چنین اخباری با واکنش‌های بی‌بی‌سی فارسی مواجه شد. این شبکه همیشه با بهره‌برداری از این تیپ اخبار سعی می‌کند تا فشارهایی را در راستای منافع کشورهای غربی به جمهوری اسلامی وارد آورد.
بی‌بی‌سی که همیشه تلاش می‌کند چهره‌ای ضد حقوق بشری از جمهوری اسلامی ترسیم کند در این مورد هم استثنا قائل نشد و مدعی شد ایران به‌زور از مجرمین این پرونده اعتراف گرفته و درنهایت آن‌ها را متهم به اعدام کرده است. و جالب اینجاست که این شبکه که داعیه صداقت و راست‌گویی دارد در این مورد و موارد مشابه بدون ارائه سندی مشخص دست به یک چنین ادعاهایی میزند.
اما شیطنت‌های بی‌بی‌سی به همین‌جا ختم نمی‌شود. این شبکه سعی می‌کند تا با پررنگ کردن قومیت این اشرار احساسات قومی را تحریک نموده و به بهره‌برداری هر چه‌بهتر از این حکم بپردازد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل