ایران اینترنشنال
433

بی‌بی‌سی والقا امنیت در ترکیه

3 سال قبل

هم رسانی

   نا امنی - ترکیه

ترکیه در این سال‌ها تبدیل به پاتوقی برای تجمع ضدانقلاب و مکانی برای فضاهای ضد فرهنگی و ضد اسلامی‌شده است. از برگزاری کنسرت گرفته تا مدلینگ های متفاوت اما چندی است که دیگر ترکیه آن امنیت سابق را ندارد.
شهرهای جنوبی و جنوب شرقی این کشور درگیر مبارزه با پ. ک. ک و اعتراضات کردها به سیاست‌های اردوغان است اما این تنها بخشی از ناامنی‌های ترکیه است دامنه ناامنی‌ها چندی است که به استانبول قلب اقتصادی ترکیه رسیده در چند ماه گذشته این شهر شاهد انفجارهای مهیبی از سوی گروه‌های تروریستی بوده همین چند روز پیش بود که انفجاری در استانبول در یک ایستگاه اتوبوس و در حالی رخ داد که اتوبوس حامل نیروهای پلیس در آنجا متوقف بود.
ازآنجایی‌که امنیت کلیدواژه اصلی گردشگری بین‌المللی به‌حساب می‌آید، آغاز تنش‌های سیاسی ترکیه با کشورهای همسایه و ناامنی‌های داخلی همانند سیلی این حجم از درآمدها را با خود برد تا جایی که خسارتی در حدود ده میلیارد دلار برای صنعت گردشگری ترکیه در سال جاری پیش‌بینی‌شده است.
در ماه‌های گذشته ترکیه برای جبران این حجم از خسارت واردشده به اقتصاد تخفیفت مداوم و شرایط ممتازی را برای مسافران قائل شده تا شاید با این حربه‌ها بتوان اندکی از خسارات واردشده را جبران کنند، اما این راه‌حل هم راه به‌جایی نبرد و باید دید کشور ترکیه به سیاست‌های خارجی خود در رابطه با کشورهای دیگر ادامه خواهد داد یا صنعت گردشگری خود را به تداوم سیاست‌های خارجی این‌چنین ترجیح می‌دهد.
دراین‌بین اما شبکه بی‌بی‌سی فارسی که فضای ترکیه را فضایی مناسب برای تأثیرگذاری بر روی سبک زندگی ایرانی‌ها در راستای نزدیکی به فرهنگ غربی می‌دید با کاهش سفر ایرانی‌ها به این کشور گویی ناراحت به نظر می‌رسد در همین راستا و برای ایجاد فضایی جدید برای سفر مجدد ایرانی‌ها به ترکیه در پی تبلیغ برای امنیت این کشور برآمد بی‌بی‌سی در برنامه نوبت شما خود که به این موضوع اختصاص داشت سعی کرد با چیدمان تماس‌ها و با جهت دادن صحبت‌های مخاطب توسط مجری امنیت را در این کشور بالا نشان داده تا شاید بتواند پای ایرانی‌ها به کشور بگشاید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل