ایران اینترنشنال
435

عدم پاسخ به نامه فتنه؛ گلایه های بی بی سی از روحانی

2 سال قبل

هم رسانی

   مهدی کروبی، یکی از سران فتنه سال 1388

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش هایی که منتشر کرده است، با بیان عدم پاسخ دهی حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان به نامه یکی از سران فتنه 1388، به ابراز گلایه از این مقام کشورمان پرداخته است ...
به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس که همواره به دنبال مظلوم نمایی جریان فتنه 1388 در کشورمان و حمایت از آن ها بوده است، این بار نیز در یکی از گزارش هایی که بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، ضمن اعلام این که نامه ی مهدی کروبی، یکی از سران فتنه سال 1388 توسط حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان بی پاسخ مونده است، به بازتاب گلایه های خود از این مقام کشورمان برای این عدم پاسخ دهی به نامه ی مذکور پرداخته است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با اعلام این که « محمدتقی کروبی: روحانی به نامه پدرم جواب نداده »، این گونه آورده است: « محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، می‌ گوید حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به درخواست پدرش برای برگزاری دادگاهی علنی پاسخی نداده است.

آقای کروبی به وبسایت کلمه گفته است: "هیچ واکنشی از سوی دولت در پاسخ نامه نداشته ‌اند و همچنان هیچ کس پاسخگوی ادامه حصر نیست."

مهدی کروبی دو ماه پیش در نامه‌ سرگشاده ‌ای خطاب به حسن روحانی از او خواست که مقدمات محاکمه علنی او را فراهم کند. آقای کروبی در آن نامه گفت "بخشی از نیروهای سپاه پاسداران، بسیج و وزارت اطلاعات" در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ دخالت کردند.

آقای کروبی در نامه خود به حسن روحانی گفت طلب رفع حصر ندارد اما از او می‌ خواهد که از "حاکمیت مستبد" بخواهد دادگاهی علنی تشکیل دهد.

یکی از وعده‌ های انتخاباتی حسن روحانی رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی بود، با این حال در سه سال ریاست جمهوری آقای روحانی تغییری در وضعیت میرحسن موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد ایجاد نشده است و مقام‌های دولتی می‌ گویند اختیار رفع حصر با آنها نیست. »

این شبکه در ادامه نیز با دلسوزی به بررسی وضعیت جسمانی سران فتنه پرداخته تا از آنان افرادی مظلوم را به تصویر کشد و به همین دلیل می نویسد: « فرزند مهدی کروبی گفته که این نامه بعد از دو ماه هنوز بی پاسخ مانده است. او در عین حال گفته است که حال عمومی پدر و مادرش خوب است.

او گفته که فاطمه کروبی به دلیل مشکل ریوی در بیمارستان بستری شده اما نگرانی خاصی درباره وضعیت او وجود ندارد و به زودی از بیمارستان مرخص می ‌شود.

محمدتقی کروبی درباره وضعیت جسمی پدرش هم گفته است: "اوضاع مانند قبل است و مشکل جدیدی به وجود نیامده و حال وی خوب است."

در همین حال، وبسایت کلمه روز چهارشنبه خبر داد که فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در ملاقات هفتگی با پدر و مادرشان متوجه شده‌ اند که دست راست خانم رهنورد از مچ شکسته و گچ گرفته شده است. به گزارش کلمه خانم رهنورد در خانه زمین خورده و دستش شکسته است. »

اما همانطور که پیشتر نیز در گزارش های مختلف به آن اشاره کرده ایم، آیا به واقع با برگزاری دادگاهی که بر اساس جزئیات پرونده ی این سران فتنه به آن ها رسیدگی کرده و حکم صادر کند، شرایطی بهتر از حال حاضر که استفاده از تمامی امکانات رفاهی، درمانی و ... است را برای این افراد، از جمه " مهدی کروبی " ایجاد خواهد کرد؟!

آیا جنایات پر تعداد طرفداران این فتنه در سال 1388 و پس از آن که تماما با هدایت سران فتنه بوده و مورد تأیید آن ها قرار داشته است، از هتک حمت عاشورای حسینی گرفته تا آشوب و تخریب اموال عمومی، تجاوز به مراکز امنیتی، قتل و ... می تواند عاقبت خوشی را برای عاملانش ایجاد سازد؟!

از همه ی این ها گذشته، اگر حضور میلیون و خودجوش ملت ایران در راهپیمایی هفتم دی ماه 1388 را با حضور و مشارکت بالایشان در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 علیرغم تحریم های مختلف فتنه گران، در کنار هم قرار دهیم، آیا می توان تصور کرد که حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، انتخاب خود به این سمت را مدیون طرفداران جریان فتنه بوده و به همین دلیل اکنون ملزم است تا انتظارات آن ها را برآورده سازد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

20 روز قبل