ایران اینترنشنال
437

واکنش بی بی سی به حضور سپاه در جنگ با داعش

3 سال قبل

هم رسانی

   ایرج مسجدی، مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ...

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش های اخیر خود در خصوص فعالیت های گروه تروریستی داعش و روند مقابله با این گروه، به حضور قاطعانه ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جنگ با داعش، واکنش نشان داده است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی که همواره در طول سال های اخیرف با نگاهی خاص به تحولات منطقه، به ویزه به فعالیت های گروه های تروریستی مانند داعش نگاه کرده است، این بار نیز در گزارشی که اخیرا بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، از اعلام ادامه ی حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در صحنه ی نبرد با تروریست های داعشی تا پایان این جنگ خبر داده و به این موضوع واکنش نشان داده است.

بی بی سی فارسی در گزارشی که به این منظور منتشر کرده است، این گونه می نویسد: « مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفته است که پاسداران و نیروهای بسیجی ایرانی تا کشته شدن آخرین نفر از داعشی‌ ها و تکفیری ‌ها در صحنه حضور خواهند داشت.

ایرج مسجدی، مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران شب گذشته در مراسم چهلم نیروهای ایرانی که در نبرد خان طومان سوریه کشته شدند، "شهادت مازندرانی ‌های مدافع حرم را افتخاری برای نظام" خواند و گفت خانواده‌ های این افراد و مردم ایران "باید به شهادت فرزندان این مرز و بوم که در دفاع از حرم سیدالشهدا بوده است، به خود ببالند."

سیزده نفر از نیروهای سپاه مازندران ماه پیش در حمله پیکارجویان جبهه نصرت، وابسته به القاعده به شهرک خان طومان در نزدیکی حلب کشته شدند. در جریان این درگیری ‌ها، بیش از ۲۰ نیروی ایرانی هم زخمی شدند که به ایران منتقل شدند. »

بی بی سی در ادامه نیز با این توضیح که « ایران در کنار روسیه، مهم ‌ترین حامی حکومت بشار اسد، رئیس‌ جمهوری سوریه است و بارها بر حمایت از او تاکید کرده است. »، عنوان می کند: « آقای مسجدی که مشاور قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران است، گفته است که جنگ در سوریه و عراق برای عمق بخشیدن به دفاع و امنیت نظام ایران است.

آقای مسجدی گفته است که تکفیری‌‌ ها و داعشی‌ ها با حمایت عربستان سعودی و اسرائیل به دنبال تصرف سوریه و عراق هستند تا از آن طریق به مرزهای ایران نزدیک شوند.

او گفته است به همین دلیل نیروهای ایران در کنار نیروهای کشورهایی چون پاکستان، افغانستان و لبنان با این نیروها می ‌جنگند تا دست آنها از مرزهای ایران کوتاه شود.

مشاور عالی سپاه قدس گفته است باید برای دفاع از جریان ایدئولوژیکی و اعتقادی تا کشته شدن آخرین نفر از داعشی ‌ها حضور داشته باشیم. »

این در حالیست که شواهد و واقعیت های مختلف به ما این حقیقت را نشان می دهند که بر خلاف غربی ها که از پشت به مردم منطقه، بخصوص سوریه و عراق خنجر می کشند، جمهوری اسلامی ایران همانند گفتار خود در عمل نیز بیشترین سهم را در مسیر مقابله با تروریست های داعشی در این کشورها ایفا کرده و همواره در کنار مردم ان ها برای نابودی تروریست ها حضور داشته است که همین حضور و همکاری نیز موفقیت های بزرگی را به دنبال داشته که غیر قابل انکار هستند و به همین دلیل نیز حتی اگر از تک تک مردم سوریه و عراق در خصوص نقش کشورمان در درگیری های با تروریست ها سوال شود، یقینا این حضور مؤثر را تأیید خواهند کرد.

از طرف دیگر، این موفقیت ها کاملا بر خلاف مسیر دلخواه غرب، از جمله انگلیس خواهد بود؛ زیرا یقینا وقتی انگلیس، چه از تسلیحات و چه از موارد مالی و سیاسی مختلف، همواره حامی تروریست های داعشی در پشت پرده بوده و بر اساس شواهد مختلف حتی در پایه ریزی این گروه شیطانی نیز در کنار آمریکا حضور فعال داشته است، برای تداوم فعالیت های آن ها در منطقه برنامه داشته و این تداوم حضور را برای اهداف خود ضروری می دانند؛ بنابر این نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در درگیری با داعش، و نتایج موفقیت های بدست آمده از این طریق که به عقب راندن روز افزون این تروریست ها می انجامد، تمامی برنامه های ان ها را برای آینده ی منطقه به مخاطره خواهد انداخت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

10 روز قبل