ایران اینترنشنال
438

تبلیغات بی بی سی برای " ترامپ "

3 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش های اخیر خود، به یکی از کمپین های تبلیغاتی " دونالد ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات دور جدید ریاست جمهوری آمریکا تبدیل شده و به بررسی دلایل محبوبیت! وی پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی که در چند وقت اخیر نشان داده است که رابطه ای خود با نهادهای آمریکایی داشته و دارد، اینبار نیز در یکی از گزارشات بیست و هشتم خرداد ماه خود، به مرکزی برای تبلیغات " دونالد ترامپ "، نامزد جمهوری خواه انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در ایالات متحده ی آمریکا تبدیل شده و به بررسی دلایل به اصطلاح بی بی سی محبوبیت! وی پرداخته است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با طرح این سوال که « چرا دونالد ترامپ طرفدار دارد؟ »، این گونه آورده است: « دونالد ترامپ با هیچ نامزد قبلی انتخابات ریاست جمهوری شباهت ندارد. هوادارانش به چه دلیل از او طرفدار می کنند؟

زمانیکه او نامزدی خود برای شرکت در رقابت های حزب جمهوری خواه را اعلام کرد کمتر کسی احتمال می ‌داد پیروز شود. ولی او در نهایت با برتری قابل توجهی از دیگر نامزدها پیشی گرفت و به احتمال قوی نامزد جمهوریخواهان بود.

او بر تمام پیش ‌بینی ‌ها در مورد سقوط سیاسی‌ اش غلبه کرد و در رقابت انتخاباتی نامزدان جمهوری ‌خواه از تمامی مناطق آمریکا رای جمع آوری کرد. »

این رسانه ی سلطنتی انگلیس نیز در ادامه با تأکید بر این که « طی ۱۲ ماه گذشته شماری از هواداران دونالد ترامپ به بی بی سی توضیح داده ‌اند که دلیل جذب شدن آنها به مواضع ترامپ چیست. »، می نویسد: « ساندرا استون، فلوریدا، مارس ۲۰۱۶: "دونالد ترامپ خیلی واقعی و صادق است. ما از فریب خوردن خسته شده ‌ایم. هر چه بیشتر به او حمله کنند بیشتر دوستش داریم."

ورن انگل، کانزاس سیتی، اوت ۲۰۱۵: "بقیه سیاستمداران را مشاوران و مدیرانشان کنترل می کنند. او اینطور نیست."

لیندا کالاهان، فلوریدا، نوامبر ۲۰۱۵: "او انرژی را به مردم بازگردانده است. مردم کسی را می خواهند که به حکومت مرتبط نباشد."

کریستال میرز، کالیفرنیا، مه ۲۰۱۶: "من از همان ابدا حامی ترامپ بودم. چون همه چیز را آنطور که هست توضیح می ‌دهد. اجازه نمی ‌دهد دروغ ادامه یابد. هر چه را به نظرش می ‌رسد می ‌گوید. پیشوایان سیاسی و مذهبی گاهی اوقات مجبورند با ملاحظه و بدون صراحت حرف بزنند ولی ترامپ اینطور نیست."

بتی تولی، اوت ۲۰۱۵: "او خیلی رک و راست است. نامزدهای دیگر به مردم نمی ‌گویند وضعیت واقعا چطور است. ولی او می ‌گوید."

رابرت سندیفر، کارولینای جنوبی، ژانویه ۲۰۱۶: "دونالد ترامپ امید را در مردم زنده کرده است. اگر او کارهایی را که وعده داده انجام دهد ما هراس کمتری خواهیم داشت. ما از دولت فدرال هراس زیادی داریم." »

این تبلیغات برای " دونالد ترامپ " در حالیست که مردم عادی در جامعه ی آمریکا، مقامات مختلف و حتی هم حزبی های جمهوری خواه وی نیز در برابر افراطی گرایی های عجیب و غریب وی تحمل سکوت را نداشته و بارها لب به اعتراض گشوده اند.

یکی از جنجالی ترین بخش های سیاست های این نامزد انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا، سخنان تند ضد اسلامی وی، اسلام هراسی و توهین های مکررش به مسلمانان بوده است؛ از جمله اعلام طرح لزوم ممنوعیت کلی ورود تمامی مسلمانان به خاک آمریکا که اعتراضات بسیاری را به دنبال داشته است.

در همین راستا " باب بنت "، سناتور مشهور جمهوری خواه، در واکنش به اظهارات جنجالی هم حزبی خود، از تمامی مسلمانان و مردم جهان بابت این اعتقادات وی عذرخواهی کرده و ابراز شرمساری نموده است.

حتی اعتراضات به سیاست های ترامپ فرامرزی نیز بوده و سازمان عفو بین‌ الملل نیزدر مقابل این اسلام هراسی های نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا در بیانیه ای آورده است: " این پیشنهاد زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می ‌کند. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل