ایران اینترنشنال
443

اعتراض بی بی سی به برخورد با بی قانونی دانشجویان ایرانی

2 سال قبل

هم رسانی

   برخورد قانونی با دانشجویان خاطی در جشن دانشجویی ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش های چند وقت اخیر خود، با اعلام خبر برخورد با دانشجویان هنجار شکن یکی از داشنگاه های شرق کشورمان، ضمن اعتراض به این برخورد، آن را نشانه ی افراط گرایی و عدم آزادی دانشجویان در ایران دانسته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی از گزارش هایی که اخیرا بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به این که با تعدادی از دانشجویان هنجار شکن در یکی از دانشگاه های شرق کشورمان برخورد شده است، نارضایتی عمیق خود از این موضوع را ابراز کرده و تأکید کرده است که این نوع بخوردها، نشان از عدم آزادی دانشجویان در ایران دارد.

بی بی سی فارسی در این گزارش، با تأکید بر این که « 'احکام محرومیت از تحصیل' برای چند دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان صادر شد »، آورده است: « پس از انتشار ویدیویی از مراسمی در دانشگاه سیستان و بلوچستان که در آن عده ‌ای در حال رقصیدن بودند، کمیته انضباطی این دانشگاه برای شماری از دانشجویان احکام محرومیت صادر کرده است.

در این ویدیو، عده‌ای روی صحنه در حال رقص بودند و شماری از حاضران نیز در حال رقصیدن دیده می ‌شوند. این مراسم برای جشنواره اقوام در این دانشگاه گرفته شده بود.

سایت خبری عصر تعادل می‌ گوید رای بدوی کمیته انضباطی دانشگاه سیستان و بلوچستان صادر شده که به موجب آن هفت دانشجوی این دانشگاه به ۱۲ ترم محرومیت از تحصیل محروم شده ‌اند.

دادستان زاهدان پیشتر گفته بود که ماجرای رقصیدن این افراد در مراسم دانشگاه سیستان و بلوچستان را پیگیری می ‌کند.

سایت خبری عصر تعادل می‌ گوید حکم دو ترم محرومیت از تحصیل برای ۵ دانشجو و یک ترم محرومیت از تحصیل برای دو دانشجو صادر شده بود. یکی از دانشجویان در گفت‌و‌گو با این سایت، دریافت حکم محرومیت را تائید کرده است. این دانشجو گفته است که به رای صادر شده اعتراض خواهد کرد. »

این درحالیست که کاملا پذیرفته شده و منطقی است که دانشجویان در محیط دانشگاه بایستی قوانین رسمی را رعایت کرده و در صورت نقض قوانین با برخورد مواجه خواهد بود؛ ورود قشر دانشجو که اکثرا جوان هستند به موضوعات غیر اخلاقی می تواند نه تنها فضای دانشگاه، بلکه فضای جامعه را ملتهب ساخته و از مسیر صحیح خارج نماید و این همان دلیلی است که امثال بی بی سی به خاطر آن به ترویج این گونه موضوعات می پردازند.

بعلاوه، این واکنش به برخورد با دانشجویان خاطی در کشورمان در حالی صورت می گیرد که دانشجویان در انگلیس در فساد اخلاقی غرق شده اند و هر روزه خبری تازه تر از این فسادها به گوش می رسد؛ از فساد جنسی و خودکشی در بین دانشجویان انگلیسی گرفته تا مصرف آزادانه ی مشروبات الکلی در دانشگاه ها و گسترش روزافزون اعتیاد به این مشروبات در بین دانشجویان، تماما برخواسته از فرهنگ غلط غربی هاست که اکنون در تلاش هستند تا به هر شکلی که شده آن را به جامعه ی ایرانی نیز تلقین نموده و منتقل سازند.

در بین نام دانشگاه هایی که در انگلیس بیشترین مصرف الکل را برای دانشجویان خود داراست، حتی نام دانشگاه مشهوری مانند آکسفورد نیز به چشم می خورد که حدود 20 واحد الکل در هفته مصرف دانشجویانش بوده و این میزان سال به سال نیز در حال افزایش است.

نتایج تحقیقات و بررسی های آماری کارشناسان دانشگاه منچستر نیز نشان می دهد که نرخ و میزان خودکشی در بین دانشجویان انگلیسی از سال 1386 تا کنون به بیشتری میزان خود رسیده است.

با این وجود آیا صحیح و منطقی است که در موضوعات قوانین لازم در دانشگاه ها و نوع برخورد با دانشجویان خود، پیرو و دنباله رو کشوری باشیم که خود در منجلابی از آسیب ها و معضلات مختلف در حال غرق شدن است؟! آیا می توان اعتراض های بی بی سی به وضعیت آزادی دانشجویان در کشورمان را تنها یک دلسوزی ساده تصور کرد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

16 روز قبل