ایران اینترنشنال
449

بی‌بی‌سی به دنبال آلوده کردن دامن اسلام به هم‌جنس‌گرایی

3 سال قبل

هم رسانی

   پرچم هم جنس بازان

حادثه اورلاندو آمریکا و حمله به کلوپ هم‌جنس‌گرایان و درنهایت کشته و زخمی شدن بیش از 100 نفر در این کلوپ توسط فردی به نام «عمر متین» مسلمان افغانی تبار، اولین حادثه ازاین‌دست نیست که در آمریکا در حال رخ دادن است. از حمله دانش‌آموزی در مدرسه، به همکلاسی‌های خود گرفته تا حوادثی مشابه حادثه اورلاندو تقریباً به یک امر هفتگی تبدیل‌شده است.
اما حادثه اورلاندو را آمریکایی‌ها و رسانه‌های غربی سعی کردن به‌گونه‌ای دیگر مدیریت کنند. در ابتدای رخ دادن این حادثه آن‌ها به سیاست قدیمی خود یعنی اسلام هراسی روی آوردن و به‌شدت بر روی مسلمان بودن و اینکه وی از اعضای داعش بوده مانور دادن، توئیت صفحه منتسب به داعش هم مبنی بر اینکه عامل حادثه اورلاندو از مجاهدین این گروه بوده به این سناریو آمریکایی‌ها کمک مضاعف کرد. آن‌ها حتی بر روی افغانی تبار بودن وی مانور دادن تا جایی که «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان مجبور به واکنش شد و ارتباط این حمله با تبار افغانی وی را رد کرد.
پس از چند روز رسانه‌های آمریکایی اعلام کردن که به مدارکی رسیدن که «عمر متین» خود از مشتریان باشگاه اورلاندو بوده و اساساً وی خود از هم‌جنس‌گرایان است این در حالی بود که پدر وی در همان ابتدای رخ دادن این حادثه به تنفر شدید پسرش از هم‌جنس‌گرایان تأکید کرده بود و این اقدام وی را در راستای انتقام از این گروه دانسته بود.
اما رسانه‌هایی هم چون بی‌بی‌سی این سرنخ را رها نکرده و حتی این بار با تأکید بیشتری بر هم‌جنس‌گرا بودن عامل این حادثه اصرار می‌کردند.
بی‌بی‌سی اخیراً مصاحبه با مردی را منتشر کرد که ادعا داشت با «عمر متین» هم‌بستر بوده و تأکید داشت وی خود از هم‌جنس‌گرایان بوده است اما بی‌بی‌سی برای آنکه ثابت کند یک مسلمان هم‌جنس‌گرا بوده به همین مصاحبه بسنده نکرد و در یادداشتی با عنوان «هم‌جنس‌گرایی در تاریخ اجتماعی مسلمانان» با آسمان به ریسمان دوختن و استفاده از منابع تاریخی دست چندم و غیر معروف، سعی در اثبات این مسئله داشت که فعل شنیع هم‌جنس‌گرایی در تاریخ گذشته مسلمانان از محدودیتی که امروز برای آن قائل هستند برخوردار نبوده.
به نظر حادثه اورلاندو علاوه بر دو هدفی که دولت‌مردان آمریکایی در پی چنین حوادثی همیشه به دنبال آن هستند یعنی اسلام هراسی و فروش اسلحه و سود شرکت‌های اسلحه‌سازی، یک هدف دیگر هم داشت که رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی آن را دنبال کردن یعنی شکستن قبح هم‌جنس‌گرایی در بین جوامع مسلمان با دنبال کردن این سناریو که یک نفر می‌تواند هم مسلمان باشد و حتی عضو گروه‌های جهادی باشد و برای اهداف آن‌ها مبارزه کند درعین‌حال هم‌جنس‌گرا هم باشد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

28 روز قبل